LIFESTYLE

E-spor dünyasına Louis Vuitton imzası

Dünya genelinde 100 milyon ve sadece ülkemizde 4 milyonu aşkın oyuncuya sahip, e-spor kavramının gelişmesindeki en büyük oyun League of Legends’a yüksek modanın en önemli aktörlerinden Louis Vuitton dokunuşu geliyor.
Reading time 1 minutes

League of Legends basit bir oyundan öte küresel anlamda 7’den 77’ye herkesi etkileyen bir fenomen haline geldi. Bu oyun merkezinde düzenlenen e-spor turnuvalarını bir kenara bırakın, dünyanın en önemli müzik festivallerini gölgede bırakacak oyun festivallerinin de başrolünde. League of Legends’ın kurucu ismi, Riot Games oyun stüdyosu moda dünyasını da etki edecek çok önemli bir adım attı. League of Legends Dünya Şampiyonası 2019 için Louis Vuitton ile işbirliğine girdi.

E-spor dünyasının en prestijli etkinliği olan League of Legends Dünya Şampiyonası 2019, 2 Ekim’de Berlin’de başlıyor. 26 Ekim Madrid’de devam edecek etkinlik 10 Kasım’da Paris’te finalistlerin karşılaşmasıyla son bulacak. Birinci olan sporcuya ise Summoner’ın Kupası verilecek. Bu kupayı alacak kişi Louis Vuitton tarafından tasarlanan Kupa Çantası’nda muhafaza edilecek ve onunla sahibine iletilecek.

Oyun içerisinde de yer alacak bazı Louis Vuitton elementleri olacak. İşbirliği kapsamında Louis Vuitton artistik direktörü Nicolas Ghesquiere tarafından özel olarak tasarlanmış “Champion Skin”leri, içerisinde bir takım kozmetik parçaların olduğu kapsül koleksiyon yer alacak.

Tags

louis-vuitton
league-of-legends

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler