LIFESTYLE

iPhone ile turnede çekildi

Apple’ın Ağustos başında hayata geçirdiği projesinde bir Türk sanatçı da yer alıyor.
Reading time 2 minutes

Apple pazarlama stratejisindeki ince detaylar ve akıllıca hamleler ile bilinir. Geçtiğimiz yıllarda başlattığı Shot on iPhone (iPhone ile çekildi) kampanyasıyla sadece iPhone’lar ile çekilen görselleri reklam kampanyasında kullanma mantığına dayanıyor. Devasa reklam panolarında gördüğümüz, her birir birer sanat eseri olan fotoğrafların cebinizdeki o küçük cihazla çekildiğini bilmek harika değil mi?

Shot on iPhone kampanyası Ağustos başında Shot on iPhone: On Tour (Turnede) olarak evrildi. Kampanya için 16 büyüleyici sanatçının yer aldığı ve tamamı iPhone ile çekilmiş dış mekan ve dijital galeriden oluşuyor. Dünyanın çeşitli yerlerinden FKA twigs, CHAI, Kacey Musgraves, Kamasi Washington, Florence + the Machine, Tyler, the Creator, IDLES, Lizzo, Travis Scott, Tierra Whack, Leon Bridges, Skrillex, Sebastián Yatra, Jay de la Cueva, Little Big gibi ses getirmiş, alanında başarılı isimlerin bulunduğu listede ülkemizden de Gaye Su Akyol yer alıyor.

Özgün ritimlerinde dünü, bugünü ve yarını bir araya getiren Gaye Su Akyol geleneksel ve fütüristik elementleri ustalıkla sentezliyor. Gaye Su Akyol’un “Turnede” kampanyasında yer aldığı fotoğrafları ise sahne performansı esnasında Furkan Temir çekti. Apple ayrıca, dış mekan gösterisinin yanı sıra Florence + the Machine, FKA twigs ve Kamasi Washington’ı konu alan, her biri iPhone XS ile çekilmiş üç mini konser belgeseli de yayınladı. Filmler YouTube, Apple Music ve @Apple IGTV’den izlenebilecek.

Tags

apple
iphone
shot-on-iphone
iphone-ile-çekildi
turnede
on-tour
gaye-su-akyol

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler