LIFESTYLE

Nigar Bostan'dan burç yorumları (18-24 Ocak)

18-24 Ocak haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
Reading time 27 minutes

Koç:

Ay Koç'tayken bir Pazartesi'ye adım atıyorsak demek ki Koç'lar son derece hareketli, içlerindeki heyecanı eyleme dökebilecekler. Gökyüzünde yine kişisel gezegenler değil ama sosyal ve kuşak gezegenlerinin arasında mühim bir mücadele var. O da Jüpiter ve Uranüs. Biri Boğa burcundan biri Kova burcundan. Birbirleriyle düelloya girebilecekler. Bu bir uyanışın sinyalini verebiliyor olabilir. Koç'lar için oldukça faydalı olabileceğini düşünüyorum. Maddi ve öz değerlerle ilgili kendilerini ortaya koyabilecekler. Yenilikler ortaya atılacak. Belli ki bir anda maddi kazanca dönüştürme fırsatı yakalayabilecekler bu sayede. Çarşamba ile birlikte ay Boğa burcuna geçecek. Para, finans, öz güven duygularını pekiştirdikleri yer. Ay doğada kendini rahat hisseder. Yemek içmek için biraz para harcamak belki sevdikleriyle birlikte plan yapmak ihtiyaçları olabilir. Salı gününden sonra güneş de burç değiştiriyor. Bu haftanın en önemli konularından biri de belki bu. Güneş kova burcuna geçecek. Kışın en yoğun günlerini hatırlatan bu durum kışın bulutlu karlı günlerini hatırlatır ama gruplar arkadaşlıklar içinde bir hareket eylem planıdır. Koç'lar için arkadaşlar dernekler organizasyonlardan doğacak heyecanlı ilişkiler diyebiliriz. Kendi planlarınıza odaklanmayı unutmayın. Hafta sonuna doğru gök yüzünde sekiz ay boyunca hissedeceğiniz bir eylem planlayacak olan Mars, Boğa burcunda ve değişimleri seven Uranüs ile kavuşum yaşayacak. Hayatlarımızı bu döngü tetikleyebilir.

Boğa:

Boğa'lar harekete geçelim mi, geçmeyelim mi diye düşünürken oldukça hızlı bir Salı günü sonrası yaşayacaklar. Çünkü Güneş Kova'ya geçtikten sonra Boğa burçlarının kariyer alanını oldukça tetikleyecek. Yöneticileri kendi işleriyle ilgili kararlar dijital ve teknoloji dünyasına hızla adım atacakları bir hafta onları bekliyor olacak. Çekinmeden planladıkları her konuya adım atmak, yeni yöneticilerle çalışmak başka işlere eğilmek söz konusu olabilir. Güneş bir ay boyunca onların kariyerleriyle ilgilenecek. Büyük genel resmi anlatacak bu durum. Boğal'arı bu sene yapacakları değişimleri sekiz ay boyunca yolculukları oldukça güçlü. Dolayısıyla neye adım atacağım hangi adımdan çıkabileceğiz diye düşünebilirler. Değişimden korkmamak onlar için avantajlı olacaktır. Çarşamba ile birlikte ayı misafir edeceksiniz. Demek ki Boğa'lar için keyif ve güven duygusu pekiştirme günü olacak. Haftanın ikinci yarısında Güneş Kova burcuna geçtiği için Satürn gezegeni ile buluşacaklar. Bu da bir planlanma içine girilmesine neden olacak. Belki aileden gelen değerler düzenlere değişiklik yaşatabilir. Otorite figürü dediğimiz prensip Boğa'lar için bu hafta ön planda olacak. Hafta sonu İkizler burcunda gezinen ay, maddi manevi kazançların planlamasına yardımcı olabilir. İletişim kurmak sunumlar yapmak için de aktif günler diyebilir. Yeniliklerle birlikte bir sunum yapmak ve bundan bir başarı sağlamak, kendi iletişimleriyle ilgili bilgileri ortaya koymak için iyi bir dönem. Dik kafalılığı bırakmanızın faydalı olduğunu görebileceksiniz.

İkizler:

İkizler burcu, Koç burcunun hızlı ve hareketli ikilemleriyle karşı karşıya kalacaklar. Başlangıçlar, heyecanlar çok köklenmese de hızlı süren aşklar kapılarını çalabilir. Çünkü Koç onların organizasyon ve gelecekleriyle ilgili atılımlarını temsil ediyor. Demek buradan bir kıvılcım olabilir. Nedense bir türlü bir güven meselesi var İkizler'de. Harekete geçme planı sizleri bekliyor olacak. Uluslararası konular yurt dışı yabancılar kurumlarla alakalı ilişkiler uzun seyahatler gibi konulara eğilmek İkizler için önemli olacak. Çarşamba günü Merkür yolculukları anlatan ve yönümüzü belirleyen Kuzey Ay düğümüyle güzel bir uyum ilişkisi içine girecek. Bunlar kısa süreli günlerdir. O yüzden bugünleri iyi değerlendirmeli ve fırsatları kaçırmamalısınız. Sosyal ilişkilerinizin canlı olduğu zamanlarda arada gerilmeler olsa da hareketli günler yaşayacaksınız. Hafta sonu Ay da kendi burcunuzda olacak. Ay İkizler'deyken biraz kendini huzursuz hissedebilir. Bunları kitle iletişim araçlarında giderebilirsiniz. Dans, meditasyon, yoga gibi aktivitelerle stresi üzerinizden atabilirsiniz.

Yengeç:

Ay çok önemli bir prensip sizin için. Zira kendi yönetici gezegenleriniz. Yengeç'lerde daha çok kariyer, dış dünya ile ilgili olan ilişkiler, anne ve ebeveynlik çizgisi tabi ki buna bağlı olan evlilik kurumu da nasibini alıyor. Demek ki, bir öfke bir hız söz konusu olacak ama onlar bunun heyecanıyla uğraşırken bir yandan gökyüzünde sosyal ve kuşak gezegenleri arasında da bir devinim var. Şans, fırsat, bolluk bilgeliği sunan savunan Jüpiter, Yengeç'lerin ortak para alanlarından arkadaşlık sosyal alanına bir güçlü etkileşim yaratacak. Demek ki, hızlı başlangıçlar söz konusu olabilir. Bunları maddi bir kazanca dönüştürebilirler. Yeniye ya da hayatlarındaki yenilere hızlıca adım atabilirler. Salı günüyle birlikte Yengeç'lerde bu konu pekişecek. Çünkü Kova burcuna Güneş geçecek. Güneş'in geçtiği yer her zaman daha fazla aydınlanır ve daha önemli hale gelir. Gerçi Güneş Kova burcunda ışıklarını cılız şekilde yansıtmaktadır. Çarşamba günü zihin iletişim yeniliklerin peşinden koşmayı seven ve haber taşıyan Merkür gezegeni de Kova burcunda. Dolayısıyla iletişimi hızlanabileceğini de düşünebiliriz. Yengeç'ler bilinçaltındaki fikirleri ortaya çıkarabilirler. Gizli ya da önemsemedikleri noktaları ön plana alabilirler ama sinirsel yorgunlukları yaşamamalısınız. Hafta sonuna doğru güneş bu sefer koca burcunda. 3 yılı şekillendirecek şekilde düzen konusunda kendini ifade eden Satürn konusunda kavuşum yaşayacak. Finansal değişimlerle ilgili konulara eğilebilirler Yengeç'ler. Belki sigorta sorunları, belki borç kapatma gibi konuları ele alabilirler. Hafta ortasında Ay Boğa'da gezerken arkadaşlarla, dostlarla iç içe olma ve bunun keyfini sürme Yengeç'ler için güzel zamanlama diyebiliriz.

Aslan:

Aslan'lar bu haftanın işaretlerini iyi algılamalılar. Çünkü Aslan'lar 28 Ocak’ta kendi burçlarında bir dolunay yaşayacaklar. Dolunay 13 Ocak’tan beri olan olayların tamamlanmasını anlatacak. Dolunay Aslan burcunda geldiği zaman bu burcun iklimini yaşayanlar daha çok etkilenebiliyorlar. Otorite gibi konularda özellikle. Dolunay aynı zamanda aya da ev sahipliği yapacakları için duygusal bir konuyu da dışarı çıkarabilir. Bu haftayı iyi bir plan haftası olarak görmeliler. Karşıtlık konuların size zorluk çıkarması aslında sizin fikirlerinizle oluşturduğunuz handikapları doğurabilir. Çevrelerinden sosyal ilişkilerinden yardım talep edebilirsiniz. Özellikle Mars yine haftanın ortasında bilinmeyen hemen anilikleri ortaya koyan çok da köklenmemizi engelleyen Uranüs ile buluşma yaşayacak. Aslan'ların ani bir kararlarında değişim yol açabilir bu buluşma. Bu belki bir fırsattır ve daha sonra faydalanacaklardır. Hafta sonu iletişime açık bir görünüm ve konum. Arkadaşlık ve dostluk alanında kafa dağıtmak, sohbet içinde olmak iyi gelebilir. Özellikle Pazar günü Güneş Kova burcu tam karşınızda, sanki bir otorite figürüyle kucak kucağa gelecek. Eksiklikler tamamlanmalı, kişilerle ilgili diyaloglar tamamlanmalı. Güzel bir hafta olsun.

Başak:

Başak'lar Koç'un çocuksu enerjisiyle bir haftaya başlayacaklar. Para konusunda endişe, ortaklıklar, bankalarla ilgili haşir neşir olma konusu gündemde. Hayatınızı etkileyen kişilerin gelirleriyle alakalı bir gündem ve belirsizlik olabilir. Genele odaklanmayı seçerseniz daha kolay işleri çözümleyebilirsiniz. Zira aynı gün Pazartesi günü Jüpiter gündelik hayatınızda birçok işle uğraştırabilir. Uluslararası konular, yabancılar, akademik değerler ve devletle olan ilişkilerde bir zorlanma yaşayabilirsiniz. Bu zorlanmayı faydalı hale çevirebilirsiniz. Zira 9 ev dediğimiz alanda birtakım değişimler yaşayabilirsiniz. Lütfen çok didiklemeden, daha kolay kontrollü edebilir bir halde olun. Çarşamba günü gündelik hayat ve sağlık konularında, birilerine yardım etme konusunda önemli bir gün olacaktır. Değiştirilmesi gereken bir düzenle uğraşabileceğiniz bir hafta olabilir sizin için. İleriyle dönük bir hafta olabilir. Mayıs sonu, Haziran gibi güneş ve ay tutulmasında bunun sonuçlarını yaşayabileceksiniz. Hafta sonu ikili konularda önünüze birçok seçenek sunabilir. Birileriyle iletişim kurarak karşınızdakinin fikirlerini öğrenmek isteyebilirsiniz.

Terazi:

Terazi'ler Koç burcunu her zaman bir dans partneri olarak görüyorlar. Koç aslında Terazi'lerin içindeki tekilliği dışarı çıkartıyor. Demek ki haftaya hızlı bir giriş yapacaklar. Kendilerinden kaynaklı olmadan karşılarındaki kişilerle kurdukları iletişim ile olacak bu hızlı giriş. Sosyal bir gezegen olan şans ve bolluk sunan Jüpiter, bir yıl boyunca Kova burcunda demiştik. Zamanı hızlı değiştiren, kontrolü elimizden alan, ama sonra da "İyi ki bunlar olmuş" dediğimiz Uranüs gezegeniyle zorlu bir etkileşim içinde olacak. Bu demek ki, düzenin aslında Terazi için çok değiştiğini, finansal konularda değişim meydana geldiğini fakat daha sonra da bunlardan bir çıkarım elde edebileceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz. Yeni topluluklarla iç içe olmaya zorunlu kalacaklar. Dolasıyla haftanın ikinci günü zaten güneş kova burcuna geçtiği için daha çok aşk, romantizm konularında hızlanma yaşanacak. Dijital ortamlar yaratıcılıklar ve tabi ki çocuk konusu aslından bütçesel kontrollere sevk edebilir. Yavaş, sakin ve temkinli adımlarla ilerleyeceğinizi Çarşamba'dan sonra gözlemleyebilirsiniz. Ay Boğa burcuna geçince bu konulara ışık tutacak ve sanki nasıl hareket etmeniz konusunda da ipucu verecek. Ay Boğa'da kendini güvende ve huzurda hissediyor. Finansal ve güvenle alakalı konular Çarşamba'dan sonra daha rahat bir noktada karşınıza çıkacak. Marsın Boğa burcunda tutan enerjisinde Uranüs ile yapacağı buluşma karşı tarafta sosyal ilişkileri anlatan Jüpiter ile gerilim içine girecek. Demek ki, Jüpiter’in yeni bir kişisi ya da konusu birtakım konuları geriyor gibi olacak ama Terazi her zaman denge konusunda iyi olduğu için kendi girişimleri ile bunların üstesinden gelebilecekler.

Akrep:

Akrep'ler değişeceksiniz. Ne kadar renginizi çok belli etmeseniz de iç enerjiniz daha çok kuvvetleniyor. Ay Koç'tayken, hareketli ve dinamik bir süreci doğuracak. Gündelik hayatınızda gün içinde, haftanın başında kontrolsüz olaylarla uğraşmak, belki birileriyle tartışmak gerektiğini düşüneceksiniz ama lütfen sakin olup kararlılığınızı koruyun. Salı günü ay Kova burcuna geçiyor. Bu da tam evin içi demek. Evdeki konulara ağırlık göstermek kaçınılmaz olacak. Bir yandan ev konusu, bir yandan kariyer ve ikili ilişkiler arasındaki geçiş kolay olmuyor. Bu kararsızlıkta bir denge kurmak ilk başta çok kolay olmaz belki ama ben biliyorum ki Aslan dolunayıyla birlikte bunun üstesinden geleceksiniz. Çünkü bu dolunay sayesinden herkese kendinizi gösterebileceğiniz bir hafta yaşayabilirsiniz. Merkür de şu anda Kova burcunda ve tutulmaları yaşadığımız geçen Haziran'dan beri İkizler burunda olan kuzey ay düğümüyle uygun bir etkileşim içine geçecek. Kural hissi belki sizi zorlayabiliyor. İletişim kurarak dış dünyadaki geçişi hızlı hızlı çözerek pratik çözüm üretirken belki bir ışık size iyi gelebilecek. Hafta sonu ay İkizler burcunda. Birazcık endişeli olabilirsiniz. Öz değer duygularınızı zedeleyen konulara lütfen takılmayın. Biliyoruz ki siz her zaman sağlam ve ayakları yere basan bir burçsunuz. Dolasıyla bunun üzerinden gelebileceksiniz.

Yay

Yay burcu güzelliklere açılmak istiyor ama tutulmaları üzerinde yaşadığı için ikilemleri sorgulayabiliyor. Bu sorgu hızlı bir hafta yaşatacak. Değişimler kaçınılmaz. Biraz daha belki Mayıs-Haziran'a kadar biraz daha uğraşacaksınız. Sonunda siz bıraktıklarınızla kendinizi memnun hissedeceksiniz ve mutlu olacaksınız. Lütfen cesaretinizi kırmadan atılımlara devam edin diyoruz. Ay Koç burcunda. İlk başta baktığımız zaman aşk alanınız bu. Hızlı ilişkiler. Belki başlayan ve biten ilişkiler gündeme gelebilir. Bunlar sizi biraz yorabilir ama biliyorsunuz ki güncel rutin işlerde zor bir değişim söz konusu. Mars burada kişinin sağlığını bile fazla zorlayabilir. Lütfen temponuz yüksekse kendi sağlığınız için sakinleşmek gerekiyorsa daha ağırlaşmak gerekiyorsa bunlara odaklanın. Biliyoruz ki zihin yıl boyunca korkunç bir yaratım içinde. Salı gününden itibaren güneşin otorite figürü dediğimiz Satürn gibi önemli bir gezegenle yan yana gelmesiyle salıdan sonra zihninizde bir çiçek açtırmaya başlayacaksınız. Ama siz daha çiçeğin tohumunu ekiyor olacaksınız. Unutmayın çiçek hemen açmayabilir, gonca da kalabilir. Yaprak vermesi gerekir. Bunlarla ilgili zorlukları bir süreç olarak görün lütfen. Bana sorarsanız Şubat sonrası işler toplanmaya başlayacak. Çok kolay bir yolculuk değil kimse için ama yaylar şövalyedir. Onlar için zor diye bir şey yok. Hafta sonu ay İkizler'de, ikili ilişkiler içinde. İkilemde kaldığınız konular sizler için neşeli ve keyifli olabilir. Sevgiyle kalın.

Oğlak:

Oğlak'ların Ay'ın Koç burcunda seyahat etmesiyle ev alanları, gökten getirdikleri, ev içindeki iletişimleri ön planda olacak. Bir yandan orada hızlı bir süreç, dinamik devam ederken diğer yandan maddi yapıları, işlerinin kazançları onların getirileri, ortaklıklarla yaptıkları konular masa üstüne yatacak. Oğlak'lar biliyoruz ki ciddiyet, kariyer, iş ve bu hafta gerçekten gökyüzünde biraz her burcun sadece Oğlak'ların değil bu konulara eğilmesi gerektiğini görüyoruz. Dolayısıyla da finans, parasal konular, yeni yapılan bir yapılanma proje içinde Oğlak'ların kendilerine katacakları artı değerler önemli. Salı günüyle beraber özellikle Güneş'in de bir ay boyunca Kova'ya geçişiyle onların para, özgüven, yaratıcılık ve yetenekleriyle maddiyata dönüştürdükleri gündemler önem kazanacak ve bekledikleri bir projenin ödemesini alabilirler, tahsilatlar olabilir. Evet, bir gerginlik var açıkçası. Gruplar ve gelecekle ilgili hedefler arasında bu maddiyatın nasıl şekilleneceği ya da nerelere yönlenmesi gerekliliği gündemlerine oturabilir ama her zaman akılcı, sağduyulu ve ciddi kararlarıyla en doğruyu bulacaklardır. Ben buna çok inanıyorum. Çocuklarla ilgili, aile içerisindeki geleneksel değerlerde çocukların inatları, çocukların kararları, çocuklar için ön plana alınacak olan gündemler onları birazcık gergin kılabilir ama onların da üstesinden gelmek için yeni bir yapılanmanın kaçınılmaz olduğunu biliyorlar artık. Zira Mars, geçen haftadan beri artık Boğa burcuna geçtiği için onlar da değişimin habercisi Uranüs’le yaptığı bu ortak etkileşimin farkında oldukları için yeniliklere ve yeni ufuklara doğru yelken açmaya çalışacaklardır diye düşünüyorum.  Geleneksel değerler ve kararlar değişiyor. Dolayısıyla da güzel, hobi yaratıcık her neyse bunun keyfini çıkarmalılar özellikle Çarşamba günü ile beraber ay Boğa burcuna geçerek onlara haz, dostluklarla ilgili pekiştirecekleri sağlam ilişkilerin de kapısını açacaktır. Ve aşk… Evet, aşk diyorum, sevgi diyorum, romantizm diyorum. Belki köklendirmek istedikleri bir ilişki köklenmeyecek hızlı hızlı bir devinim içinde olacak ama bunun da keyfini çıkarmalılar. Çünkü biliyoruz ki, 28 Ocak’ta bir Dolunay var ve şu anda 18-24 haftasında Ay ışığını büyütüyor olacak. Demek ki yapılanlar eklentiler bir oluşum ve olgunlaşma sürecine doğru ilerliyor. Bunu sever Oğlak çünkü ne de olsa temkinli bir şekilde dağın zirvesine oturmayı planlayıp başaran tek burç. Hafta ortasında iletişim gezegeni, fikirler ve yenilikleri köprüleme gibi oradan oraya taşıyan, network’leri temsil eden Merkür de onların para alnında, kazanç alanında, edinimler alanında ve hayatın yönünü bize farklı bir okla gösteren Ay düğümleriyle de uyumlu bir etkileşim içinde onların gündelik hayatı, sıradan ilişkilerini kaplıyor burası. Çok farklı diyaloglar içinde olabilirler, iletişimler çok hızlanmış olabilir, çok yeniliklerin ortasında bulabilirler kendilerini sanki diyorum ben Oğlak'ların çok da alışkın olmadığı bir call-center diyaloğunun ortasında kalmak gibi kaçınılmaz. Bunu eğitimlerle pekiştirebilirler bilgilerini paylaşabilirler. Bu kaçınılmaz durumu artıya çevirebilirler ya da bir eğitim alabilirler ve bundan dolayı da daha ileriki dönemlerde bunu bir kazanca ve maddi getiriye dönüştürme şansları olabilir. Haftanın ikinci yarısında özellikle hafta sonu günü, haftanın cumartesi Pazar yani bu Mars’ın işte bu inatçı tuttuğunu kopartmaya hazır enerjisi yine bilgeliği, fikri, zihni ortaya koyan, şans bolluğu getiren bu alanlarda Jüpiter’le zorlu bir etkileşim kuracak. Ama bu demek değildir ki bu etkileşim kişiyi zora sokacak. Ben bunların hepsini bir uyanış olarak görmek istiyorum, evet önce zor. Ama gerek Jüpiter’le olan Uranüs’ün arasındaki zorlu etkileşim. Gerek Mars’la olan bu zorlama, kişileri özelikle Oğlak'ları bir motive ederek sanki hırslarını biraz kamçılayacak. Bazen bu hırs iyidir, harekete geçmek için gereklidir. Beklenmeyeni bekleyecek, belki biraz şaşıracak ya da birilerinin tepkisel davranışlarına karşı şaşkın olacak ama oğlak her zaman çabuk toparlamayı da anlatır. Cumartesi-Pazar hafta sonu ay İkizler'de olacak. Susmayan konuşmalar, susmayan konuşmalar, susmayan diyaloglar birazcık artık nefes almaya bile vakit bulamadığını düşünme hissi oğlakları biraz zorlayabilir. Yalnızlıklarını seviyorlar çünkü. Onlar yalnız çok rahatlar. Dolayısıyla etraflarında bir anda fazla diyalog, fazla etkileşim olması belki onları biraz yorgun kılabilir ama dönemin teması bu akışta kalmak gerekiyor. Belki onlar da bundan keyif almayı becerebilecekler en nihayetinde.

Kova:

Evet, sırada kovalar var bence şu anda Zodyak’ın sahnedeki en baş aktör ya da aktrisleri. Çünkü bütün olay, bütün gökyüzünün bize bu hafta da fısıldayacaklarının temel çıkış noktası Kova burcunda oluyor. Biliyoruz ki, zaten üç yıllık bir dönemin içindesiniz artık sınır çizen kuralları koyan Satürn’ün geçişiyle 7 Mart 2023’e kadar bu ev sahipliğini yaparken pek çok yeniliğe pek çok yeni düzene geçeceksiniz. Ama bu hafta bunların sanki birazcık somut değerlerini önümüze koyacak. Nasıl bir zorlanma var, nasıl bir inatlaşma var ya da nasıl bir yeni projeye adım atarken ortaya çıkan bir heyecan gibi bunu yönetmeniz gerekiyor. Sanki kanatlanıp uçmak istiyorsunuz ama kanatlarınız biri evde kalmış ve tek kanatlısınız. Bu hafta biraz böyle gerilimli olabilir ama bundan hiç endişe etmeyin. Özellikle ev düzeninizi şekillendirdikten sonra şu evdeki kalma, evde kal daha iyi durumu bittikten sonra siz ikinci kanadı çok rahat takacaksınız. Biraz daha vakte ihtiyaç var belki diye düşünüyorum ben. Bu işte hep söylediğim gibi Nisan-Mayıs’tan sonraki bir sonraki Güneş-Ay tutulmalarında daha rahatlama sürecine girebilecek. Buluşlar, sanki sağlıkla ilgili konular gündeme gelebilir bile. Hani bu aşı gündemi olabilir ilaç sektörü olabilir, biraz da böyle hani sarsıcı haberler, neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt etmeye başlamak gibi hep sizin durduğunuz alandan start verecek bu temalar, bu hafta. O yüzden de gerçek ve doğrular arasında ikilemler yaşamak söz konusu olsa da siz daima gerçekçi pragmatik yaklaşımınızla toplulukların iyiliği için çaba harcayan yapınızla en doğru yolu bulacaksınız benim buna hiç kuşkum yok sadece ya siz ya da karşınızdakiler ya da bir durum zor bir şart sunuyor, inatlaşma sunuyor ya da bir ağırlaşma sunuyor. Siz bir roket hızıyla gitmek isterken belirli kurallar neticesinde gidemiyorsunuz gibi düşünürsek bu hafta bunların reel sebeplerini keşfetme zamanı olarak düşünün çünkü Salı günü de sizin burcunuza Güneş geliyor evet belki ışığı en cılız ayları temsil eden Ocak ve Şubat sonunu anlatıyor. Fakat ne olursa olsun Güneş ışıktır, doğal yaşam kaynağıdır, bulutların arkasında olsa da varlığını orada bilmek çok kıymetlidir. Demek ki parlayacağınız, her şekliyle kendinizi ortaya koyacağınız ve görünür olacağınız. Sanki laboratuvarda çalıştınız artık bir seminer düzenliyorsunuz ve artık herkese laboratuvar çalışmasının sonuçlarını açıklıyorsunuz böyle düşünün. Kimileri karşı çıkacaktır, kimileri fikrinizi belki beğenmeyecektir, projeye alternatif eleştiriler getirecektir. Bunları beslenme noktası olarak görün her zaman yapıcı eleştiri mutlaka sonuca katkı sağlar diye düşünüyorum. Hafta sonu Ay İkizler'de sizin gibi havadar, iletişime açık, güzelliklerin peşinde olan tam da böyle eğlence neşeyle ortalığı canlı sıcak kılan bir etki sağlayacak sizin için. Yeni arkadaşlar ya da arkadaşlarla yeni programlar yapmayı unutmayın. Sosyalleşin. Evet, her ne kadar sosyal bir etkiyi temsil etseniz de aslında sosyallik içinde yalnızlığı seven bir burçsunuz bunu da biliyorum. Ama bu hafta biraz kafa dağıtma zamanı gibi geçirebilirsiniz hafta sonunu. Kolay gelsin, çok heyecanlı çünkü 28 Ocak’taki Aslan dolunayı özellikle ikili ilişkilerinize damgayı bayağı bir vuracak. O damganın ışığına doğru gittiğiniz bir haftadan geçiyorsunuz top sizde.

Balık:

Evet, son burç ama bütün 12 burcu kucaklayan burç Balık'lar. Balıkl'arın heyecanlı girişi finansal konularla olacak çünkü Koç aya ev sahipliği yaparken bir ateş enerjisini tetikleyecek. Evet, Balık ateş enerjisini çok tanımasa da iniş çıkışlı bir para kazanma konusu bir şeyin fazla harcanması ya da çabucak paraya dönüşmesi. Hatta bir kadından bile bu etkiyi alıyor olabilmek, çünkü Ay’ı gördüğümüz yerlerde hep kadın figürleri de geliyor aklımıza. Ve aslında ikilmde koşma isteği var. Balık'lar bunu Çarşamba'ya kadar harekete geçirebilirler.  Çünkü salı günü de Güneş Kova burcuna geçecek haftanın önemli gökyüzü geçişlerinden biri ve bir ay boyunca burada kalacak. Demek ki, arka planda birileriyle, belki bir zorlu fikir ayrılıkları ya da bir fikri kabul ettirmek için bir uğraş verebilirsiniz. Çünkü buna değer. Hafta ortasından itibaren Ay'ın Boğa'ya geçişiyle daha dingin daha kontrollü bir enerjiye doğru geçiş yapacaksınız. Fikirleriniz, yetenekleriniz daha çok konuşuluyor olacak ya da siz kendiniz bu yetenekleri daha çok ortaya koyabileceksiniz. Dolayısıyla Pazartesi günü bir uyanış başlıyor aslında çünkü şans bolluk bereketi temsil eden sizin de yöneticiniz olan Jüpiter uyanışı temsil eden fikirlerinizden oraya böyle bir ışık huzmesi yollayan Uranüs ile bir devinim içerisine girecek. Demek oluyor ki, bir uyandım başka bir güne kalktım. Bir uyandım bir yeteneğimin yürürlüğe girebileceğini keşfettim. Eğitimler, eğitimlerle öğrenilenler, kardeş yakın akraba, komşuluk ilişkileri bunlar hız kazanır bu hafta ve lütfen yeteneklerinizi kolayca dile getirmeyi seçin sadece rüyalarınızın temsilciliğini yapmasınlar. Bilinçaltı çok dolu kanal gibi kolektife açılmak psişik enerjiler, sezgiler, zeka ile sezgiyi birleştirmek sizden başka daha iyi hiç kimse yapamaz bunu da unutmayın. Bu hafta böyle bir hafta. Özellikle Çarşamba günü hem Mars, hem bu uyanış prensibiyle kucak kucağa gelecek. Biz buna kavuşum diyoruz. Hem de biliyoruz ki, iletişim gezegeni Merkür, sandaletine kanatlar takmış kimi zamanlar haber taşımak için uçuyor Kova burcunda. Sizin özellikle ev, ortam, yaşam alanı dediğiniz, yuva dediğiniz bir noktaya bir olumlu etkileşim yapacak. Demek ki, arka planda çalışacağınız bir süreç başlayacak. Sanki oturup kitap yazıyorsunuz, sanki oturup sezgilerinizi kaleme alıyorsunuz, sanki evden çalışıyorsunuz evden bir eğitime açıksınız ya da bir eğitim alıyorsunuz. Bunlarla ilgili konuları değerlendirin bakalım bunların hepsi bir olasılık. Sizler için hangisi olabilir, hangisi mümkün kılınabilir. Dolayısıyla da okyanusun dalga sesleriyle oturmak güzel, evet bu manzaraya bakmak güzel deseniz de tamamen koşacağınız, tamamen fikirlerinizi somutlaştıracağınız bir haftada olduğunuzu unutmayın. Ay Cumartesi ve Pazar İkizler'de olacak. Bu size ev ortamında ikili konular, ikilikler, iki hane arasında kalmak, çok konuşmak, çok diyalog evde bir takım ortak projelerde fikir birliklerine bakmak ve bir network kullanıyor olmak, ağları kullanıyor olmak sizin için önemli. Bence eğitim, bence yazı, çizi bence fikirleriniz ya da yeteneklerinizin artık somutlaşması. Bu internet üzerinden bir şeyi yaymak da olabilir, bir ticari faaliyetin alt zeminini oluşturmak da olabilir. Ama unutmayın çok yakında 28 Ocak’ta Aslan burcundaki Dolunay nedeniyle bundan bir kaçış yok. Bunu gündelik hayatınızda çok hissedeceksiniz. Bu bir geçiş haftası sevgiyle kalınız her biriniz. Her bir üç burcu da kucaklıyorum.  

 

Tags

nigar-bostan
burç-yorumları

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler