LIFESTYLE

Nigar Bostan'dan burç yorumları (19-25 Nisan)

19-25 Nisan haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
Reading time 13 minutes

Koç: Bu hafta Boğa burcuna bayrağı devrediyorsunuz. Zira Güneş 1 ay boyunca Boğa'ların yolunu aydınlatacak. Zihin ve iletişim gezegeni Merkür’de Güneş’e eşlik ederek burç değiştiriyor. Demek ki özellikle 3 hafta boyunca maddi manevi konforunuza daha fazla odaklanacağınız bir döneme adım atıyorsunuz. Yeni iş kurabilir, kazancınızla toprağa yatırım yapabilirsiniz. Cuma günü yönetici gezegeniniz Mars’ın da Yengeç burcuna geçişiyle su kenarında bir ev alım satımı gündeme gelebilir. Yengecin etkisiyle, evinizde olan bitene daha fazla önem verecek, hatta duygusal yükselmelerle sevdiklerinizle ilişkilerinizde daha duyarlı ve hassas olacaksınız. Bu etkiyle herkese karşı alınganlık yapabilirsiniz. Yüzünüzü asmanız çevrenizdekileri üzer. En iyisi duygularınızı tatlı bir dille ifade etmeyi seçin. Hafta sonu maddi gelir ve giderlerle ilgili sürpriz kararlar ortaya çıkabilir. Pazar günü arkadaş ilişkilerinizde gerginlik yaşayabilirsiniz. Ayrıca iş görüşmelerinde bir kadınla hızlı bir yol kat edebilirsiniz.

Boğa: Evet bir ay boyunca Güneş gibi parlamaya hazır olun. Hafta başından itibaren ilişkilerinizde güç elde etmek, güvene dayalı başlangıçları yönetmek, aşk hayatınızda tutarlı ilişkilere çekilmek mümkün olur. Her türlü sanatsal faaliyet ve yaşamdan haz almak temaları bu dönemde öne çıkacaktır. Egonuzun esiri olmadan yeteneklerinizi çevrenizdekilerle paylaşmak size huzur verir. Hafta ortasında Başak burcuna geçen Ay’ın etkisiyle partnerinizle fikir ve duygularınızı daha açık ve net bir şekilde ifade edebileceksiniz. Bu dönemde çocuğunuzun yeni yeteneklerini keşfetmek ya da onun hayatına kalıcı bir hobi yerleştirmek isteyebilirsiniz. Cuma günü Yengeç burcuna geçen Mars kardeş ve yakın akrabalarla ilişkilerinizde takıntılı tavırlar geliştirmenize neden olacaktır. Bu dönemde aranızda küslüklerin meydana gelmesine izin vermeyin. Cumartesi günü Merkür ile Uranüs’ün burcunuzda buluşması ile zihninize aniden parlak bir fikir düşecektir. Bunu sevdiklerinizle paylaşmalı, hayatın tedbir ve temkinden ibaret olmadığını bazen risklerin de alınabileceğini fark etmek size iyi gelir. Pazar kendinizle baş başa geçireceğiniz bir gün olsun. Meditasyon yapmak, müzik dinlemek, bir sanat faaliyetiyle ilgilenmek size iyi gelir.

İkizler: Hafta başında hem sizin yöneticiniz hem de Güneş artık Boğa burcuna geçiyor. Sanki evren size biraz yavaşla, içine dön ve herkes için koşturmayı kenara bırak ve kendi sağlığını ve çıkarlarını ön planda tut diyecek. Bir inziva kampına gider gibi günlük hayatınızın akışını bir nebze olsun yavaşlatmayı planlayabilirsiniz. Daha fazla doğada vakit geçirip, sevdiğiniz konularla ilgilenmek ruhunuza iyi gelir. Arka planda besleyip, büyüttüğünüz her konu kısa zamanda yeşerecektir. Cuma günü Mars’ın Yengeç burcuna yerleşmesiyle, maddi kazancınızda daha istikrarlı gelişmeleri elde etmeyi hedefleyeceksiniz. Aile ile beraber ortak gelir gider tablonuzu yeniden gözden geçirmek, kayıplarınıza sahip çıkmak bu dönemde önemli hale gelir. Cumartesi günü gelen sürpriz bir telefonla, kendinizi daha güvende hissedeceğiniz bir haber alabilirsiniz. Hayat hiç kimse için dümdüz ilerlemez bazen iniş ve çıkışlarla da karşılaşmak herkes için mümkündür. Bu nedenle moralinizi yüksek tutmalı beden, zihin ve ruh sağlığınıza maksimum özeni göstermelisiniz.

Yengeç: Boğa burcu gökyüzünde hakimiyeti bir ay boyunca ele geçirdiği bu dönemde geleceğe yönelik yeni hedeflere arkadaşlarınızla birlikte gitmeye karar vereceksiniz. Kalıcı ortak projeler başlatmak, sizin koruyu, kollama duygunuzu derin bir şekilde besleyecek. Bu dönemde yemeye, içmeye, eğlenmeye daha meyilli olabilirsiniz. Hayatın zevklerine odaklanmak, sevdiklerinizle güzellikleri paylaşmak adeta yaşam amacı haline gelebilir. Pandemiye inat doğayla bütünleşmek, hislerinizi ve duygusal değerlerinizi zenginleştirmek için size ilaç gibi gelecektir. Cuma günü Mars'ın burcunuza yerleşmesiyle, zehirlenmelere, ateşli hastalıklara karşı dikkatli olun. Hafta sonu iş ilişkilerinizde sorumluluklarınızın gerektirdiği görevleri nasıl yerine getireceğinize dair plan yapabilirsiniz.

Aslan: Boğa burcunun başladığı bu hafta dış dünyada bir Güneş kadar güçlü şekilde parlayacaksınız. Bu dönemi iyi değerlendirmeli, yöneticilerinizin takdirini kazanacağınız çalışmalara imza atmalısınız. Ayrıca evlenme, boşanma, farklı bir işe geçme, ebeveyn olma gibi hayati önem taşıyan konularla haşır neşir olabilirsiniz. Otorite figürlerinin size olan güven ve sadakatini güçlendiren bu Bahar süreci yaşamınıza farklı bir yön vermenize destek olabilir. Cuma günü Mars’ın Yengeç burcuna geçmesiyle bilinçaltına ittiğiniz aile konuların ait öfkeler su yüzüne çıkacaktır. Bunu bedensel sağlık sorunu yaşamamak adına, pasif agresif enerjinizi spor ya da iletişim gücünüzü kullanarak açığa çıkartmalısınız. Hafta sonu ikili ilişkilerde bir soğuma ve kısıtlama hissedebilirsiniz. Alıngan bir tavır takınarak sevdiklerinizle ayrılık yaşamayın.

Başak: Boğa burcuna geçen Güneş ve yönetici gezegeniniz Merkür sayesinde, uluslararası konulardan beklediğiniz iyi haberler gelebilir. Hukuki meseleler, bürokratik işlemler, akademik konular, yurt dışı seyahatleri temalarında pozitif gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Uzun vadeli gıda sektörüne yönelik iş girişimlerinizde güçlenme döneminde olduğunuzu unutmamalısınız. Özellikle Mars’ın da Cuma günü Yengeç burcuna geçişiyle bu konuda daha agresif, kararlı, tutkulu fikirler geliştirebilirsiniz. Cumartesi günü hiç beklemediğiniz bir anda alacağınız bir haber size sevinç çığlıkları attıracaktır. Değişimin kaçınılmaz keyfine ayak uydurmalı, belirsizliklerden bu dönemde korkmamalısınız. Her şey zamanı gelince netlik kazanacaktır. Pazar günü sinirsel olarak kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Çok fazla iş yükünün getirdiği stresi ancak dinlenerek üzerinizden atabilirsiniz.

Terazi: Boğa burcuna geçen Güneş ve iletişim gezegeni Merkür’ün etkisiyle bu dönemde ortak kazancınızda olumlu artışlar meydana gelecektir. Kredi ile ilgili kararlar verebilir, yatırımlarınızı bu şekilde canlandırmayı tercih edebilirsiniz. Partner ve ortaklık tekliflerini besleyip, geliştirmek için uygun bir dönemdesiniz. Eşinizin farklı iş projeleri artık hayata geçip, meyvelerini vermeye başlayabilir. Spiritüel konularla ilgilenmek hayatınızda farklı bir pencerenin açılmasına neden olacaktır. Cuma günü Yengeç burcuna geçen Ay’ın etkisiyle anneniz ya da aile fertleriyle alakalı sağlık sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Pasif agresif bir enerji iş ilişkilerinize yansıyabilir. O nedenle herkese faydalı olmak isterken kendi ruh sağlığınızı korumaya maksimum özeni göstermelisiniz. Pazar günü partnerini ya da çocuğunuzla aranıza bir mesafe koymak isteyip, hayatın rutin akışından kısa süreli de olsa uzaklaşmak isteyebilirsiniz.

Akrep: Boğa burcuna geçen Güneş ve Merkür’ün etkisiyle bir ay boyunca tutkulu, sahiplenici ilişkilere çekileceksiniz. Bu dönemde finansal konular ön plana çıkar. Yeni bir iş yapısı kurmak için güvendiğiniz kişilerle farklı bir yolculuğa çıkabilir, üzerinde uzun süreden beri emek harcadığınız bir yatırımı gelire çevirmek isterisiniz. Eski birlikteliklerden sıyrılmak isteseniz de bu dönem ayrılıklar için pek uygun olmaz. Özellikle yönetici gezegeniniz Mars’ın Cuma günü Yengeç burcuna geçmesiyle sevdiklerinize karşı daha bağlayıcı ve obsesyona varan sahiplenici itilimler içine girebilirsiniz. Özellikle yakın akrabalarınızla tartışmaya girmekten kaçınmalı, kendinizi öfkeli hissettiğiniz zamanlarda kısa yürüyüşlere çıkmalısınız. Cumartesi günü ikili ilişkilerinizde sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Pazar günü Venüs’ün zamanı yöneten otoriter figür Satürn ile kuracağı gerilimli etkileşim, sahip çıktığınız değerlerden ve fikirlerden zor da olsa ayrılmanıza neden olabilir.

Yay: Boğa burcunun 1 ay boyunca hakimiyetini sürdüreceği bu dönemde gündelik hayatınıza çeki düzen vermek, tempoyu ve koşturmayı biraz azaltmak sizin için en büyük gereksinim olur. İş arkadaşlarınızla yapacağınız görüşmeler, dostluğunuzun güçlenmesini sağlar. Beslenme düzeninize bu dönemde yeni bir biçim vermek istersiniz. Şekeri ve karbonhidrat değeri yüksek gıdalardan kaçınmak temel hedefiniz olacaktır. Evcil hayvan almak isteyenler için bu dönem çok uygundur. Boyun fıtığı, tiroid, insülin direnci gibi sağlık sorunlarına karşı tedbirli olmanız da fayda var. Cuma günü 3 hafta boyunca Yengeç burcuna geçen Mars’ın etkisiyle, ailevi konularla ilgili maddi krizler gündeme gelebilir. Tapu işleri, kredi başvuruları, alım satımlarla ilgili prosedürler uğraş konunuz olabilir. Partnerinizin kazancıyla ilgili sorunların yükü yine sizin omuzlarınıza yüklenebilir. Dikkat! Bu dönemde borç vermek, borç almak pek doğru olmayacaktır.  

Oğlak: Boğa burcunun 1 ay boyunca hakim olduğu bu dönemde, pek size uymasa da ye, iç, yat keyfine bak günlerine yelken açıyorsunuz. Aşk, yetenek, güzellik, tutku, yaratıcılık hepsi kapınızı çalar. Yeter ki siz kapıyı açmaya karar verin. At gözlüklerinden kurtulup biraz da hak ettiğiniz keyfe odaklanma zamanı. Komisyon tarzı işlerden gelir elde etmek, şans oyunlarını denemek sizi sürpriz fırsatlar sunabilir. Tüm bunlar olup biterken Cuma günü Yengeç burcuna geçen Mars’ın etkisiyle partnerinizin pasif agresif, obsesif tutumu canınızı sıkacaktır. Kendisiyle yeteri kadar ilgilenmediğiniz için surat asabilir hatta size küsebilir. İşte bu duruma izin vermemek için hayatın dengesini elden bırakmamalı, gereksiz tartışmalardan kaçınarak anlamsız ayrılıklar yaşamamalısınız.  Pazar günü romantizmin üzerinde kara bulutlar dolaşabilir. Dikkat!

Kova: Boğa burcunun başladığı bu dönemde evinizi süslemeye, ev içindeki ilişkilere dikkatiniz yöneltmeye daha istekli olacaksınız. Bahçedeki peyzajı değiştirmek isteyebilir ya da daha büyük plan eşliğinde farklı bir eve taşınma fikrini yürürlüğe koyabilirsiniz. Bu dönemde sanat gücü yüksek objelerle yaşam alanınıza farklı bir hava katmak ruhunuzu besler. Evde kaldığınız süre içinde bedeni dengeleyen yoga, pilates gibi çalışmalara daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Evinizin atmosferindeki olumlu değişimler sosyal hayatta da size dingin kararlar aldırır. Cuma günü Yengeç burcuna geçen Mars’ın etkisiyle gündelik hayatta aile bireyleri için koşturmanız atabilir. Evcil hayvanı olanlar için de kısırlaştırma operasyonu vs. gündeme gelecektir. Sindirim sisteminizin hassasiyetine karşı dikkatli olun. Hafta sonu aklınıza bir anda düşen bir fikri hayata geçirmek için derhal aksiyon almak isteyeceksiniz.

Balık: Bu hafta hem Güneş hem Merkür Boğa burcuna geçerek, sizin sanatçı ve yaratıcı yönünüzü ortaya çıkartacak. Çalışmalarınızın tanıtımını yapabilir, sizi takip edenlerin sayısında artış yakalayabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde yeteneklerinizi geliştirecek bir kursa katılmak sizin için önem taşır. Araba alım satımı için de uygun bir zaman dilimindesiniz. Kardeşiniz ya da yakın akrabalarınızla ortak projeler geliştirebilir özellikle gıdaya yönelik konulara el atabilirsiniz. Cuma günü Yengeç burcuna geçen Mars’ın etkisiyle duygusal ve romantik yönünüzü herkesten gizlemek isteseniz de aşk hayatınızda bazen kırılgan ruhunuz gözyaşlarınızı tutamamanıza neden olacaktır. En iyi su kenarında yürüyüşler yapmalı herkesin sizin kadar verici ve duyarlı olamayacağını kabul ederek rahatlamalısınız. Hafta sonu uzaklardaki birinden şaşırtıcı bir mesaj alabilir, hatta yasaklara rağmen kapınız çalıp, karşınızda kendisini bulabilirsiniz. Pazar günü kişisel fikirlerinizle baş başa kalıp biraz gereksiz olanlar çöp kutusuna yollamayı deneyin.

 

Tags

astroloji
astrolog
burç-yorumları
koç-burcu
boğa-burcu
i̇kizler-burcu
yengeç-burcu
aslan-burcu
başak-burcu
terazi-burcu
akrep-burcu
yay-burcu
oğlak-burcu
kova-burcu
balık-burcu
astrolog-nigar-bostan

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler