LIFESTYLE

Nigar Bostan'dan burç yorumları (22-28 Şubat)

22-28 Şubat haftasında hangi burcun neler yaşayacağına göz atmak ister misiniz?
Reading time 13 minutes

Koç: Pazartesi günü geri hareketini sonlandıran Merkür, sosyal hayatınızdaki olayların akışını hızlandıracak. Arkadaşlarınızla daha kolay iletişim kurabileceksiniz. Geleceğe ait hedeflerinize artık yön verme zamanı. Yatırımlar ve organizasyonlar açısından canlı bir dönem başlıyor. 25 Şubat’ta Balık burcuna geçen Venüs’ün etkisiyle, gizli aşklar kapınızı çalabilir. İnançlarınızın güçlendiği, hislerinizin kuvvetlendiği bu süreçte kendinizi bilinçaltı dünyasına ittiklerinizle yüzleşirken bulabilirsiniz. 21 Mart’a kadar devem edecek bu etki altında, spiritüel konularla ilgilenebilir, fedakarlıklarınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. 27 Şubat’ta 8 derece Başak burcunda meydana gelecek olan dolunayın etkisiyle bu tema hayatınızda daha fazla öne çıkarak size kolektif bilincin kapılarını açacak. Ruhsal sağlığınıza özen göstermeli, çevrenizdekilere koşulsuz sevginizi sunarken, kendi önceliklerinizi de unutmamalısınız.

Boğa: Bu hafta çanlar sizin için çalıyor adeta! Pazartesi'den itibaren Merkür kariyer hayatınızda düz harekete geçerek, uzun zamandır aksayan iletişimin hızlı akmasına destek olacak. Perşembe günü ise, yönetici gezegeniniz ilişkiler ustası Venüs kendini en rahat hissettiği alan olan Balık burcuna geçerek arkadaşlıklar alanınıza 21 Mart’a kadar, ahenk, uyum ve sezgiselliği taşıyacak. Önce dost sonra aşık olacağınız bir kişi bu dönemde karşınıza çıkabilir. Hukuki konular, yurt dışı bağlantıları, eğitimler ve yabancılarla ilgili beklediğiniz haberleri bu hafta alabilirsiniz. Devletle olan resmi işlerinizi yoluna koymak için yetkili biriyle temasa geçmek yararınıza olacaktır. 27 Şubat’ta Başak burcunda meydana gelecek dolunayın etkisiyle, kendi değerinizi daha çok anlayacak, çocuğunuzla daha fazla vakit geçirmek isteyecek, romantik hayallere dalacak ya da sevdiğiniz bir hobinin detaylarını öğreneceksiniz. Komisyon ve arabuluculuk faaliyetlerinden yararlanmanız bu dönemde mümkün olur.

İkizler: Şahane bir haftaya adım atıyorsunuz. Üç haftadan beri geri hareketiyle işleri bir türlü çözüme ulaştırmayan yönetici gezegeniniz Merkür, artık düz hareketine geçerek, size uluslararası konular, yabancılar, hukuki meseleler ve eğitsel gündemler alanında yeni kapılar açacak. Ocak ayından beri ele aldığınız konuların daha rahat sonuca ulaştığını görebilirsiniz. Perşembe günü kariyer yaşamınıza geçecek olan Venüs’ün etkisiyle, dış dünyada kendinizi daha ön plana çıkarıp, fikirlerinizle takdir göreceğiniz bir döneme adım atabilirsiniz. Bu günler finansal kararlar almak için de sizi harekete geçirir. Ebeveyn rolünüzü, anne ve babanıza karşı sorumluluklarınızı yeniden gözden geçirme zamanı. Belki de yeni bir eve taşınmanın hazırlığını yapmaktasınız. İki hane arasındaki yaşamı düzene koymak için kolları sıvayın. Zira 27 Şubat’ta meydana gelecek olan Başak dolunayında sizin burcunuz yükseliyor. Demek ki hem özel hem de iş hayatınızda yenilikçi ve şifalandırıcı bir dönemdesiniz.

Yengeç: Gergin enerjilerin son bulduğu duyarlı, sağduyuya açık, şifa dolu bir haftaya burcunuzda seyahat eden Ay ile birlikte adım atıyorsunuz. Kendinizi duygusal anlamda daha zengin ve aklınızdan geçenleri daha rahat dile dökerken bulabilirsiniz. Partner ya da yöneticilerinizle aranızda 3 haftadır doğan iletişim aksaklıkları artık bir çözüme kavuşur. Yeni iş projelerinde önemli görevler üstlenebilir, özel hayatınızdaki sorunlara kalıcı çözümler bulabilirsiniz. Perşembe günü Venüs’ün de balık burcuna geçmesiyle, uzaklarla olan bağlantılarınızda sizi mutlu eden huzurlu kılan gelişmeler yaşayabilirsiniz. Cumartesi günü meydana hgelecek olan Başak dolunayı kardeş, yakın akrabalarla olan iletişiminizde sonuçlanan konuları ya da sorunlu bir durumu ortaya koyabilir. Diğer yandan sosyal medya ile ilgili çalışmalarınıza bu dönemde ağırlık verebilir, toprak, arazi alımı gibi yatırımlara yönelebilirsiniz. Dostlardan gelen sürprizlere açık olun.

Aslan: Bu hafta ikili ilişkilerinizde karşılaştığınız sorunları çözümlemek sizi mutlu edecek. Zira hafta başında geri hareketini sonlandıran Merkür sayesinde, karşınızdakilerle daha akıcı bir diyalog kurmayı başaracaksınız. Resmi onay gerektiren her türlü basılı evraka ulaşmak, sizin için kolaylıkla mümkün olacaktır. Perşembe günü Balık burcuna geçecek Venüs’ün etkisiyle ortak paylaşımlarınızdaki gelirlerde artış olacaktır. Bir de sırılsıklam aşık olacağınız yeni biri kafanızı karıştırabilir. Mevcut düzeninizi bu yüzden bozmaya değer mi diye zihninizin susmak bilmeyen sesine kulak kabartabilirsiniz. Hayatı akışına bırakmak ve mutluluğunuza odaklanmak en doğrusu olacaktır. Ayrıca spiritüel konulara olan ilginiz de bu hafta daha yoğunlaşabilir. Kredi çekmek ya da ortak yatırımlara el atmak isteseniz de ince bir hesap kitap yapmanızı öneririz. Hafta sonu Başak dolunayının etkisiyle yeni bir işe girmek, istifa etmek ya da bir iş kurmak gibi ani gündemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Başak: Son derece aktif, dinamik ve sürprizlerle dolu bir haftaya adım atıyorsunuz. Hem aşk hem iş hayatınızda capcanlı, farkındalıkların yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Hangi konuya ağırlık vereceğinizi şaşırsanız da partnerinizden Perşembe gününden sora 21 Mart’a kadar destek görebilirsiniz. Aranızdaki romantik, sezgisel, görünmez ama bir o kadar güçlü bağ karşılaştığınız zorlukların üstesinden kolaylıkla gelmenize neden olur. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün düz harekete geçmesiyle günlük hayat akışınızda sorun yaratan her türlü konu, artık daha kolay hallolur. Hafta sonu da burcunuzda misafir edeceğiniz dolunayın etkisiyle, ikili ilişikilerde verdiğiniz emeklerin şifalanma sürecinden geçeceksiniz. Yeter ki tüm kuruntularınızı zihninizden uzaklaştırmayı başarabilin.  

Terazi: Pazartesi günü iletişim gezegeni Merkür Kova burcunda artık düz hareketine başlıyor. Demek Ocak ayından beri karşılaştığınız konuların aksayan yönlerini çözecek, çocuğunuz ya da sevgilinizle aranızdaki gerginliğe bir son verme fırsatı ele geçireceksiniz. Gizli, saklı kalmış konular su yüzüne çıkabilir. Özellikle hafta ortasında finansal koşullarınızda ciddi sorun yaratan konulara bir çözüm bulmak istersiniz. Allahtan ilişkiler, para, uyum, ahenk gezegeni Venüs Perşembe’den itibaren Balık burcuna geçerek, bu sorunları daha kolay halletmenize destek olacak. 21 Mart’a kadar gündelik hayatınızdaki ilişkilerde bir yumuşama ve rahatlama gündeme gelebilir. Güzellik ve estetik konularında müdahale yaptırmak istersiniz. Ruh sağlığına dikkat etmenizi öneririz. Zira Cumartesi günü meydana gelecek Başak dolunayı elinizde olmayan koşullardan dolayı, karşınıza çıkan sorunlarla sizi baş etmek zorunda bırakabilir.  Kılı kırk yaran düşüncelerden kendinizi sıyırmalı hayatın doğal ritmine ayak uydurmalısınız.  

Akrep: Aksaklıkların son bulduğu hayatın yüzünüze daha kolay gülümsediği bir haftaya adım atıyorsunuz. Çoğu zaman hayata karşı kötümser bir bakış açısıyla yaklaşsanız da bu haftanın şifalandırıcı ve yaraları sarmalayıcı gücünden yararlanacaksınız. En azından ev içinde gerginliklerin son bulduğu, ahenk ve uyumun hakim olduğu bir süreç dış dünyanıza da olumlu olarak yansıyacak. Perşembe günü aşk, ilişki, sevgi ve bereketi temsil eden Venüs’ün koşulsuz sevgi vermeyi temsil eden Balık burcuna geçmesiyle, romantizmin ve adanmışlığın zirvesine oturursunuz. Bu dönemde ayrıca psişik kabiliyetleriniz artacağı gibi, çocuk, sanat, spor, gönüllülük çalışmaları gibi temalar hayatınızda daha ciddi bir gündem yaratabilir. Hafta sonu Başak dolunayı, dostluk, arkadaşlık ve organizasyonel faaliyetlerde size güçlü açılımlar taşıyacaktır.

Yay: Bu haftadan itibaren 3 haftadır kafanızda cevap bulamadığınız her soruyu yanıtlayabileceksiniz. Zira iletişim gezegeni Merkür, zihin ve zeka alanınızda artık düz hareketine geçiyor. Tanıtım, eğitim, dijital platformlar sizin açınızdan daha aktif bir konuma yükselir. Ayrıca kardeş ve yakın akrabalarınızla ilgili ortak konularınızda çözümlerin hızla artığını görmek sizi mutlu edecektir. Perşembe günü ilişkiler, ahenk ve uyum gezegeni Venüs ev ve özel yaşam alanınıza yerleşerek size dingin bir ev ortamının konforunu sunar. Bu dönemde evinizi bir sunak gibi kullanabilir, negatif enerjilerden arındırmak için feng shui ve buna benzer çalışmalardan faydalanabilirsiniz. 25 Şubat’ta ortak kazançlarınızla ilgili önemli kişilerden destek görebilir, iş ortamında bu sayede daha güçlenebilirsiniz. 27 Şubat’ta meydana gelecek dolunay ise hayat hedeflerinize damgasını vuracağa benziyor. Yeni bir hayat yapılanmasının kapıları önünüze açılabilir. Evlenmek, iş kurmak, farklı bir kariyer planına açılmak, uluslararası konularla haşır neşir olmak güncel konularınız arasındadır.

Oğlak: Öz değer duygunuzun çevreniz tarafından onaylandığı bir haftaya adım atıyorsunuz. Maddi alanınızdaki artışlar da yüzünüzü güldürecektir. Zihinsel gücünüzü sezgilerinizle zenginleştirdiğiniz bu dönemde takım oyuncusu olarak hem iş hem arkadaş hayatınızda uyumlu ilişkilerle mutluluk dozunuzu artırmayı başarırsınız. Aşk hayatınızdaki yolculuğuna devam eden Mars, 25 Şubat’tan itibaren Balık burcuna geçen göksel aşkı Venüs’e göz kırpacak. Bu sayede hayatın yorucu temposundan biraz olsun uzaklaşıp, sevdiğiniz kişi ya da az sayıda arkadaşınızla kısa bir geziye çıkıp hafta sonunda kafanızı dinleyebilirsiniz. Cumartesi günü meydana gelecek olan Başak dolunayının her türlü nimetinden faydalanarak farklı bir dünya görüşüne doğru yolculuğa çıkabilirsiniz. Bu haftanın gökyüzü görünümleri uzaklarla olan bağlarınızda bir dönüm noktası yaratabilir.

Kova: Üç haftadır sırf sizin duyduğunuz sessiz çığlıklarınız, artık karşınızdakilerin de dikkatini çekmeye başlıyor. Çünkü üç haftadır burcunuzda geri giden Merkür artık, uyumlu bir şekilde ilerlemeye başlayacak. Bu şekilde özellikle finansal konularda aksayan işlerinizi yoluna koyabilecek, anlaşma ve sözleşmelere rahatlıkla imza atabileceksiniz. Perşembe günü Venüs’ün 21 Mart’a kadar Balık burcuna geçmesiyle paranızın bereketinin artmasıyla, planlamadığınız yeni yatırımlara adım atabilirsiniz. Sağduyu, merhamet ve iyi niyetin yüksek olduğu bu dönemde gönüllü kuruluşlara destek verebilir, toplum yararına olana çalışmalara katılabilirsiniz. Pandemi nedeniyle aksayan sosyal hayatın bir nebze olsun rahatladığı bu dönemde, toplumun menfaatini koruyan aktivitelere imza atmak size iyi gelir. Ev ortamınızdaki inatçı hava artık yerini yavaş yavaş daha uyumlu bir atmosfere bırakır. Hafta sonu meydana gelecek olan dolunayın etkisiyle ortak kazanımlar alanında doğabilecek sorunları giderme için zihin gücünüzden ve pratik zekanızdan faydalanabilirsiniz.   

Balık: Evet artık jübile zamanı. Bir ay boyunca yıldızlar sizin için parıldayacak. Zira uzun zamandan beri bilinçaltınızı geren konular artık su yüzüne çıkarak size yeni bir dönemin kapılarını aralarken, Perşembe günü burcunuzda kendini çok mutlu hisseden Venüs’ü de 21 Mart’a kadar ağırlayacaksınız. Sevgide koşulsuz teslimiyeti deneyimlerken, kendinizi hiç kimseye ya da duruma karşı kurban etmemelisiniz. İyiliğin kazancı karşınızdakilere akarken siz de bundan faydalanmayı bilmelisiniz. Bu dönemde kısa yolculuklar için plan yapabilir, yeteneklerinizi ortaya koyacağınız çalışmalara, faaliyetlere katılabilirsiniz. Estetik dokunuşlar, güzellik konuları bu dönemde kapınızı çalar. Sezgilerinizin arttığı, sevilip, sayıldığınız günlerin kıymetini bilmeli, ideallerinize kavuşmak için harekete geçmelisiniz. Aksi takdirde bu süreci Ağustos böceği gibi umursamadan geçirmek, daha sonra pişmanlık duymanıza neden olacaktır. Hafta sonu gerçekleşecek Başak dolunayının etkisiyle, ikili ilişkinizde sonlanmalar ya da başlangıçlar meydana gelebilir. Gizli düşmanlar konusunda da dikkatli olmanız gerekecektir.  

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler