LIFESTYLE

Nigar Bostan ile astrolojide yeni yıl

Uzun bir yılı geride bırakmaya hazırlanırken bir yandan da 2021 yılı için heyecanlanıyoruz. Peki 2021 yılında bizleri ne gibi değişiklikler bekliyor olacak?
Reading time 4 minutes

Sevgili L’Officiel Türkiye takipçileri ben astrolog Nigar Bostan. 2021 yılından itibaren gökyüzü ile alakalı haftalık yorumlarımı sizlerle dijital ortamda paylaşıyor olacağım. 2021 yılına başlamadan önce aslında astrolojinin farkındalık yaratmak adına bizim açımızdan güzel bir araç olduğunu savunmak, anlatmak doğru olur. Herkesin bundan faydalanması, bir kişinin daha astrolojiyi kullanması bize keyif veriyor. 2021 yılında evet herkes yazdı, çizdi, videolar çekti… Son derece değişik bir döneme imza atacak şeylerle karşı karşıya kaldık. Çünkü biliyoruz ki gökyüzünde ne varsa aşağıya da onlar cereyan ediyor. Ama 2021 yılına geçmeden önce öncelikle son haftayı anlatmak ve yılbaşı haftasında neler olduğuna bir göz atmak ondan sonra 2021’in getireceklerine adapte olmaya çalışmak belki daha doğru olur. Çünkü tam yılbaşı arifesi 30 Aralık’ta gökyüzünde, yengeç burcunda güçlü bir dolunay meydana gelecek. Biliyoruz ki zaten ay, yengeç burcunun lokomotifliğini üstleniyor. Aslında bu olay besleyip büyüten, anaç sevgisini sunan, şefkat gösteren geleneksel tema ile değişimlerin habercisi olarak karşımıza çıkıyor.

Dolunay, 2018 yılının 15 Mayıs’ından beri Boğa burcunda seyreden Uranüs’ün seyahatiyle de olumlu bir etkileşim sağlayacak. Dolunay artık diğer yandan 2018’den beri meydana gelen yengeç tutulmaların son temasını da önümüze koyabilir. Aileyle uğraştık, geleneksel değerlerle uğraştık, ebeveynlerle uğraştık; bunların sonucunu, bir özetini ve beslediğimiz şeyin ne olduğunu görmek en önemlisi. Belki hamileydik çocuğumuz oldu, belki ev yaptırıyorduk artık taşınıyoruz ya da satıyoruz… Evet benim de inandığım gibi 2021’in baş döndürücü değişimlerine hazır olacağız. Dolunay haritasında Yay burcu yükseliyor. Bu da zaten şu anda mevcut güneş ve ay tutulmalarının yerleştiği alanı anlatıyor.

Ay bu prensibe aykırı değil mi? Çünkü yay, ateş ve değişken. Yengeç ise su ve öncü. Kontak noktaları olmamasına rağmen bu iki burcun göstergesi bizim hayatımızda bir şeyler tamamlarken; ailevi meselelerin, ilişkilerin, belki maddi manevi büyüttüğümüz şeylerin bir sonuca ulaştığını, yeni bir döneme girildiğini gösteriyor. Çünkü Yay’ın 27 ve 28 derecelerinde zodyağın hedef noktası vardır. Bu bize yeni bir yol açacak. Korkma özgürleş diyecek! Her ne kadar evde kalsak da belki dijital platformlar üzerinden seyahat yap diyecek. Ve tabi ki ben iyimser bakmaya çalıştığım için uzun seneler evde kalacağımızı düşünmüyorum. Belki 2021’in ikinci yarısından sonra özgürlük prensipleri taşları yerine oturtacak. Çünkü unutmayalım ki yeni düzen yeni üç yıl içinde Kova burcunda şekillenecek.

Kovanın getirdiği değerlere baktığımız zaman özgürlükler, gruplar, hümanist yapılar, aykırılık karşımıza çıkıyor. Bu temalara geçiyoruz. Yani yengecin korumacı, yemek yapma ruhu her zaman geride kalmak üzere bir kenara not edilecek. Tabii ki aile geride kalamaz ama aile yapısının getirdiği değişiklikler daha büyük gruplarla buluşacak.

Önümüzdeki hafta daha duygusal konular, aile içindeki çocuklarla ebeveynlerin arasındaki bağlar gözetleniyor olacak. Değişimlerin habercisi boğa burcundaki Uranüs, toprak ve su mantığındaki sürprizlerle kalıcılığı değiştirse de yeni bir vizyona gidebileceğini de gösterecek.

Herkese çok sağlıklı hedeflerine ulaşabilecekleri ve sevdikleriyle bir arada olabilecekleri 2021 yılı diliyorum. Sevgiyle kalın.

Tags

2021
astroloji
astrolog
nigar-bostan

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler