LIFESTYLE

Samsung Galaxy S21 ailesini tanıttı

Samsung, yılın beklenen cihazlarını açıkladığı Galaxy Unpacked 2021 etkinliğini gerçekleştirdi.
Reading time 2 minutes

Teknoloji dünyasının beklediği etkinliklerden biri Samsung tarafından Galaxy Unpacked 2021 adıyla geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Galaxy Unpacked birçok cihazı hayatımıza sokmuş olsa dahi, Galaxy ailesinin amiral gemisi Galaxy S21 üyeleri ile göz doldurdu.

 

Samsung Galaxy S21 5G | Samsung Galaxy S21+ 5G

Ailenin tasarımsal ve minik donanımsal farklılıklara sahip olan cihazları kompakt, sevilen Samsung monoblok tasarım dilinde geldi. Küçük model 6,2 inçlik Dinamik AMOLED ekranla gelirken S21+, 6,7 inçlik bir Dinamik AMOLED ekrana sahip. Her iki modelde, son günlerin favori konusu 120 Hz ekran yenileme özelliğine sahip. Estetik görünümlerinin yanı sıra iki cihazda da 12 mp’lik ultra geniş lens, 12 mp’lik geniş lens ve 64 mp’lik telefoto lens olmak üzere 3’lü kamera kurulumu yer alıyor. Bu kameraların ne kadar gelişmiş olduğu ise 8K video kaydıyla anlaşılırken, 8K videodan 33 mp’lik fotoğraflar yakalama özelliği ile de pekişiyor.

/

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Ailenin büyük üyesi Ultra takısıyla geliyor. Cihazın bir diğer önemli özelliği ise Note serisindeki S Pen, ilk kez bu cihazda Galaxy ailesine dahil oluyor. Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, 6,8 inçlik Dinamik AMOLED 2X ekranla karşımızda. 120 Hz ekran yenileme hızıyla bu panel şimdiden bilirkişilerden mobil cihazlardaki en iyi ekran ünvanını alacağı konuşuluyor. 8K ve 24 fps kamera kaydına imkan veren cihaz üzerinde yeni kamera modül tasarımı, ilk gözümüze çarpanlar arasında. 40 mp’lik selfie kamerasının yanı sıra, 12 mp’lik ultra geniş lens, 108 mp’lik geniş lens ve 2 adet 10 mp’lik telefoto lensten oluşuyor. S21 Ultra’yı ultra yapan ana özellik ise 100x Space Zoom özelliği.

/

Tags

samsung
galaxy
s21
s21-ultra
unpacked

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler