LIFESTYLE

Siri 30 kat daha zeki

Geçtiğimiz haftalarda kullanıcılara dağıtılan iOS 14 ile yepyeni görünüme kavuşan Siri artık daha çok şey biliyor.
Reading time 1 minutes

Akıllı asistanların ünlü ismi diyebileceğimiz Siri, her geçen yıl daha da gelişiyor. Ülkemizde de kullanımda olan Siri ile yapılacaklara hakim olmasanız da çevrenizden mutlaka ev ışıklarını açmaya yardımcı olduğunu duymuşsunuzdur. Oldukça heyecan veren bu hamle bile sizi şaşırtmaya yetmiyor mu?

Siri, iOS 14 ile daha sade ve ekranı kaplamayan bir arayüzle hayatımızda. 3 yıl öncesine göre 20 kat daha fazla bilgiye sahip olan Siri’ye Türkiye’de iki yeni ses eklendi. Yeni bir kadın sesi ve ilk kez eklenen erkek sesiyle Siri, yapay öğrenme algoritmasındaki gelişmelerle daha doğal bir tonlama, cümlede akıcılık sunuyor. 

Siri sizden gelecek komutlar karşısında bilgi vermek ya da işlem yapmak gibi kısıtlı aksiyonlara da sahip değil üstelik. Siri sizin bir toplantıya gecikeceğinizi algıladığında mesaj göndermek gibi proaktif bir öneride de bulunabilir. Arabaya bindiğimde markete uğramam gerektiğini hatırlat gibi komutlar ile hayatınızı kolaylaştıran Siri’yi yeni sesleriyle deneyin. Hemen ona nasıl olduğunu sorun. Unutmadan Siri söyleyeceğiniz agresif soru ve cümlelere tepki gösterip küsebilir. Bunu istemezsiniz değil mi?

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler