LIFESTYLE

Snapchat’in gözlüğü seviye atladı

Instagram karşısındaki güç kaybıyla iflas ediyor, edecek söylentilerine kulak tıkayan Snapchat, sevilen gözlüğü Spectacles’i güncelledi.
Reading time 2 minutes

Her anımızı geçici postlar ile paylaşma mantığını güden Snapchat, Story kavramını hayatımıza soktuğu su götürmez bir gerçek. Her anımızı kaydedememe endişesinden ise bundan üç yıl önce tanıtımını gerçekleştirdiği, her dakikamızı kaydedip paylaşmamızı sağlayan donanımı Spectacles gözlükleriyle ilk başlarda çok eleştirildi. 

Kişisel alanın, mahremiyet algısının ihlal edilmesine yol açabileceği endişesi taşıyan kullanıcıların bu hamlesi başlarda haklı gibi görünse de, her dakikamızı paylaşmayı alışkanlık eden bizlerin aslında bu kavramı pek önemsemediğimizi hatırlatarak Spectacles gözlüğünün ikincisini çıkarmış ve oldukça güzel yorumlar elde etmişti.

Henüz ülkemizde resmi kanala sahip olmayan Snapchat’in bu gözlüğü bazı satış kanalları aracılığıyla ülkemize geliyor. Bu sebeple biraz geç de olsa deneyimleme şansına erişenlerin oldukça sevdiği Spectacles’ın yeni versiyonu tanıtıldı. Spectacles 3, artık iki adet HD kamera, arttırılmış gerçeklik için tam uyumlu olarak geliyor. Tasarımsal da değişikliğe uğrayan yeni gözlük siyah (carbon) ve tozlu pembe (mineral) rengine sahip metal ve hafif bir çerçeveye sahip. Daha şık ve lüks görünüme sahip Spectacles 3, 60 saniyeye kadar kayıt yapabiliyor. Özel kutusuyla da şarj imkanı sunulan gözlük için ön sipariş açıldı. 380 $’lık etiket fiyatıyla bu Sonbahar’da teslim edileceği söyleniyor.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler