LIFESTYLE

Tekstil mühendisliğine rekor başvuru

Tekstil ve moda dünyasının gurur gününe hoşgeldiniz!
Reading time 1 minutes

Hazır Giyim ve Konfeksiyon, Tekstil ve Hammaddeleri, Deri ve Deri Mamulleri İhracatçı Birlikleri ile Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası tarafından hayata geçirilen “Tekstil Mühendisliği Burs ve İstihdam Projesi"nden sevindirici bir haber geldi. Öğrenciler için cazibe merkezi yapmayı amaçlayan proje kapsamında karşılıksız burs ve iş garantisi vaatleri meyvelerini verdi. Giriş puanları yükselirken bölüm kontenjanları da yüzde 92 oranında doldu.

​2018 yılında sadece %42 doluluğa erişen tekstil mühendisliği kontenjanları bu yıl beklenenin üzerinde bir başarı göstererek rekor sayıya ulaştı. Aynı zamanda tekstil mühendisliğine giriş puanları ortalama 100 puan artarken, aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi’nin bulunduğu birçok üniversitenin Tekstil Mühendisliği bölümleri tarihlerinde ilk kez yüzde 100 doluluğa ulaştı.

Bugün gerçekleşen basın toplantısıyla açıklanan bu detaylar neticesinde Türk modası ve tekstil dünyasının geleceğinin çok parlak olduğu yorumlarının yapılmasını sağladı. Ülkemizin genç nüfusunun işsizlik oranıyla ters bir orantıda artmasıyla artan umutsuz ortam bu ve benzeri haberler ile ışık doluyor.

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler