LIFESTYLE

Uzaydaki kurabiyeler

Hilton, Uluslararası Uzay İstasyonu (UUİ) araştırmalarına katılan ilk konaklama şirketi oldu. Nasıl mı?
Reading time 2 minutes

Tarihe damgasını vuran bir kararla Hilton, DoubleTree çikolatalı kurabiyesini uzayda pişirmek için attığı adım başarıyla sonuçlandı. Oldukça ilginç veriler elde eden marka ve yetkililer bunları bizimle paylaştı. 2 Kasım’da NASA’nın Virginia’daki Wallops üssünden uzaya fırlatılan kurabiye hamurları dünyadaki standart pişirme süresi ve sıcaklığı olan 150 santigrat derecede 16-18 dakikadan farklı seçeneklerle pişirildi. 

İlk dört kurabiye yine 150 santigrat derecede, beşincisi 162,7 santigrat derecede pişirildi. 25 dakika pişirilen ilk kurabiye az pişmiş olarak çıkarken, ikincisi 45 dakika da pişerek leziz bir kokunun UUİ’una yayılmasını sağladı. “DoubleTree kurabiyemizin pişirme sürecini, Dünya gezegeninde bile kusursuz hale getirmemiz zaman almıştı; uzay istasyonundaki kurabiyelerimizin tıpkı otellerimizdeki gibi göründüğünü ve koktuğunu öğrenmek bizi çok sevindirdi” sözlerini sarf eden DoubleTree by Hilton kıdemli başkan yardımcısı ve küresel başkan Shawn McAteer, böylesine tarihi bir olaya ön ayak oldukları için oldukça mutlu görünüyor.

Bu tarihi anı kutlamak üzere ayrıca  20 Ocak ile 10 Şubat arasında, Hilton'un 10 milyonu aşan Hilton Honors üyesi puanlarını kullanarak Florida'daki Kennedy Uzay Merkezi Ziyaretçi Kompleksinde dünya dışı bir deneyim yaşama fırsatına sahip olacaklar. Bu fırsat, eski bir astronotla birlikte kılavuzlu bir mekan turu ve astronotların yemek deneyiminin yaşandığı masada yer sahibi olma ve dünyanın en büyük uzay mağazasından alışverişi de içeriyor.
 
 
Pişirme deneyinin ve özel fırının ardındaki teknoloji hakkında ayrıntılı bilgilere, aşağıdaki videoyu izleyerek ya da  www.cookiesinspace.com   ve www.newsroom.hilton.com/cookiesinspace. bağlantıları üzerinden ulaşabilirsiniz.

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler