LIFESTYLE

Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol

Apple’ın Instagram hesabından gelen en içten kutlamalardan biri...
Reading time 2 minutes

Mevlana Celaleddin Rumi, sadece ülkemizde değil tüm dünyada sevilen ve yakından bilinen bir mutasavvıf, mütefekkir ve şairdir. Kendisinin sözleri, şiirleri ve erdemi o kadar değerliydi ki ünü sınırları aşıp, dünyanın diğer tarafına ulaşmıştır. Beyoncé’nin son doğan ikizlerinden birisinin adının Rumi olması bunun en büyük göstergesi değil midir?

Mevlana Celaleddin Rumi’nin düşünme şekli, olaylara bakış açısı, yumuşak başlılığı nesiller boyu sürüp gelen bir takdir sembolü olmuştur. Bu sebeple de ülkemizde her yıl 7-17 Aralık tarihleri haftası Mevlana Celaleddin Rumi Haftası olarak kutlanmakta, bu ünlü düşünürü anmaktayız. Bu haftayı kutlayan sadece biz değiliz elbette. Dünyanın en büyük teknoloji markası Apple, kendi Instagram hesaplarından geçtiğimiz hafta Mevlana Celaleddin Rumi Haftası’nı kutladı. Ve kendi tarzlarında.

Ülkemizin en önemli sinematograflarından, Firar Güney Kayran, iPhone ile Semazen İshak Ürün’ün sema gösterisini kaydetti. Mevlana Haftası’nda, hayatını sevgi, barış ve hoşgörü felsefesine adamış Mevlana Celaleddin Rumi’nin en bilinen şiirlerinden biri olan “Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol” her bir mısrasına ithaf edilen bir video ile Apple’ın resmi Instagram hesabında yayınlandı.

/

Tags

apple
mevlana-celaleddin-rumi
firar-güney-kayran
i̇shak-ürün

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler