LIFESTYLE

Yeni dünya ve insanlık

Değişen ihtiyaçlarımız ve yerine getirmek zorunda olduğumuz sorumluluklarımızla birlikte yeni nesil insanlığa ve dünyaya merhaba diyoruz.
Reading time 3 minutes

Değişen dünyanın getirdiği sorumluluklar gün geçtikçe artıyor. Bize de bu zorlu sürece adapte olmak düşüyor. Ve bununla birlikte bir çok yenilik de biz insanoğluna bir görev olarak sunuluyor. Hepimizin hayatları bir nevi Survivor’a dönüyor. Bireysel ve toplumsal sağlığımızı korumak adına #EvdeKal çağrısına kulak verip hepimiz ofislerimizi, evlerimize taşıdık. Bu yeni düzen online bir ofisin de beklenenden daha verimli olabileceğini bizlere gösterdi. Hepimiz uzun zamandır kaçtığımız dijital dünyaya tamamen teslim olduk. Bununla da kalmayıp yeni nesil dijital marketler vazgeçilmez aplikasyonlarımızdan biri haline geldi. Evden çıkmamız gerekmeden evimizin tüm ihtiyaçlarını gideren dijital marketler sayesinde hayatımıza stabil, güven ve huzurla devam ettiğimiz bir döneme geçtik. Bu süreçte ara verilen eğitime dijital olarak çözüm bulundu. Ve bu dijital dersin ilk ders zili tüm öğrenciler için dün itibariyle çalmaya başladı. Yani anlatmak istediğim artık dünya sosyalleşemeyeceğimiz kadar küçük bir alana dönüşüyor.

/

Bu üç temel ihtiyaç ve görevlerimiz dışında, bir yandan da evimizde daha sosyal olmaya çalışıyoruz. Tabii ki dijital çözümler bu noktada de devreye giriyor. Türkiye’den ve dünyadan bir çok sanatçının Instagram, Youtube ve Facebook üzerinden canlı yayınladığı konserler, DJ performans mekanlarının Guest DJ’lerinin canlı yayınları ile dijital dünya, yaşadığımız gerçek dünyayı aratmaz oldu. Ayrıca televizyonu da dijital dünyaya taşıdığımız günlere geldik ve yıllarca izlediğimiz yemek tarifi ya da sohbet programları, Influencer’lar ve yeni nesil şefler tarafından her gün ne yemek yapacağız derdine de çözüm oldu. Üstelik işin güzel yanı; önerilen tüm tariflerin günümüze uygun az malzeme, pratik ve hızlı yapılır oluşuydu. Genlerimizden ötürü hareketsiz ve yemeğe dayalı bir toplum olabiliriz fakat evde geçirdiğimiz bu dönemde vakit ayırmakta zorluk çektiğimiz, genellikle yapmaya üşendiğimiz sporu da hayatımıza sokmaya başladık. Adil Ayvaz başta olmak üzere bir çok spor hocası belirledikleri spor kanallarından ya da kendi IG sayfalarından yarım saat veya 45 dakikalık eğitimler veriyor. Ülkemizde Yalın başta olmak üzere, Sıla, Haluk Levent ve daha bir çok sanatçı canlı konserler vermeye devam ediyor. İlerleyen günlerde Tarkan’ı da bir canlı yayın yaparken görürsek şaşırmayın. Ülkemizin bu üzücü ama hızlı değişime çabuk alıştığını umuyor ve #EvindeKalTürkiye diyorum.

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler