LIFESTYLE

Yeni nesil iPad’ler tanıtıldı

Apple’dan iPad hayranlarını sevindirecek hamle...
Reading time 2 minutes

Apple şaşırtıcı bir şekilde beklenen etkinliğinden bir hafta önce sabah saatlerinde online satış kanalını kapatmıştı. Bu hareket yeni ürünlerin siteye eklenmesi anlamına geliyordu ama etkinlikten önce yapılması şaşırtmıştı. Geçtiğimiz dakikalarda açılan Apple Store online satış kanallarında yepyeni iPad modelleri satışa çıktı. Yeni nesil iPad Air ve iPad mini güncellenmiş donanım ve Apple Pencil desteğiyle karşımızda. 
 

iPad Air

Yeni nesil iPad Air, 10.5 inçlik geniş renk yelpazesine sahip Retina ekranıyla fotoğrafları, videoları ve oyunları canlı ve gerçekçi detaylarla görmeniz için yaratıldı. Neural Engine’a sahip A12 Bionic çip, yepyeni bir güç ve zeka düzeyi sunuyor. 8 MP arka kamera ve 7 MP Facetime HD kamera ile donatılan yeni nesil iPad Air, Apple Pencil desteğiyle de maksimum kullanışlılık vaat ediyor. Önümüzdeki haftadan itibaren Türkiye’de satışı başlayacak olan iPad Air tasarımcı ve öğrenciler için güzel bir seçenek olacak.
 

iPad mini

Beşinci nesil iPad mini, ailenin diğer üyesi iPad Air ile aynı işlemciye, Neural Engine’a sahip A12 Bionic çipe sahip. Apple Pencil desteğine de kavuşan iPad mini sadece 500 gramdan daha hafif. Touch ID parmak izi sensörüne sahip olan yeni nesil iPad mini, Bluetooth 5.0’a sahip. Önceki modele göre 3 kat daha hızlı bağlantı sunuyor. Çok yakında satışa çıkacak iPad mini Gümüş, Uzay Grisi ve Altın olmak üzere üç renkte gelecek.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler