LIFESTYLE

Yerli sanatçılara dikkat!

Popülerliği günden güne artan Apple Music’ten yeni sanatçılara alkışlanacak destek.
Reading time 1 minutes

Sporda, arkadaş oturmasında, evde hatta temizlik yaparken dahi dinlemekten keyif aldığımız 70 milyondan fazla şarkıyı, video klibi bünyesinde barındıran Apple Music, ülkemizin yeteneklerini öne çıkarmak için harekete geçti. Yerli müzik endüstrisi ve yerli sanatçılara her daim destek olan Apple Music, Yeni Sanatçı Programı ile de her ay yeni bir yerel sanatçıyı öne çıkarıyor. Bu program ile Apple Music, 50’ye yakın sanatçımıza destek oldu. Ayrıca geçtiğimiz yıl hayatımıza giren Karnaval Medya Grubu ile ortaklaşa yürütülmüş Pusula Stüdyo projesi ile de kendine aşık eden işlere imza atıldı.

Apple Music, yeni yeteneklere onların şarkılarının yer aldığı, platform içerisinde devamlı güncellenen Yeni Sanatçılar Türkiye adındaki çalma listesiyle de destek oluyor. Melis Güven’in ilk çalışması İşaretler ise bu listede yer alan isimlerden ve yapımlarından biri. Ezgi Bıcılı, Ahiyan, Emiz Bozgan, Ati ve Aşk Üçgeni, Kerem Berberoğlu, Sezer Koç, Bahar Sönmez, Yiğit Atilla ve Cevher Aksoy ise bu yeni nefeslerden bazıları.

Ülkemizin müzikalitesi, yetenekleri Avrupa müzik piyasası gibi ana akım pazarların uzun süredir dikkatinde. Alanında böylesine başarılı global bir markanın ise desteği alkışlanası.

/

Tags

apple
apple-music
yerli-sanatçılar

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler