MODA HAFTASI

Balenciaga 2021-22 Sonbahar-Kış Haute Couture

Haute Couture dünyasının pek de alışık olmadığımız üyesi Balenciaga, 53 yıllık uzun bir aranın ardından moda dünyasında çığır açmaya hazırlanıyor.
Reading time 1 minutes

53 yıllık uzun bir aradan sonra Haute Couture dünyasına sürpriz bir kararla geri dönen Balenciaga, sunduğu kıyafetlerin çizgisi, kesimi ve görünümüyle gözlerimizi kamaştırmayı başardı. Markanın kreatif direktörü Gvasalia, kariyerinin neredeyse en büyük sınavını verirken pek çok açıdan ilklerle dolu bir gün yaşattı. Sırasıyla bunlara göz atacak olursak; Balenciaga 1968 yılından bu yana ilk kez couture sergiledi; hatta markanın ilk kez couture ürünlerinde erkek görünümlerine yer verildi. Son olarak da Ella Emhoff ilk kez bir moda şovunda modellik yaptı. Peki ilklerin günü olarak belki de tarihe adını altın harflerle yazdıran Balenciaga, nasıl bir şov sergiledi? Gelin bu sorunun cevabını birlikte inceleyelim.

Dikkatimizi ilk çeken detay kesinlikle kusursuz terzilik oldu. Tamamen siyah görünümlerin cesur mimari şekiller ve abartılı oranlarla uyum içinde karşımıza çıktığı podyum şovu; kadın ve erkek için yün takım elbiseler, siyah yeni yıkanmış görünümlü denimler, dolgulu saten hırkalarla adeta şıklık dersi verdi. Renk ve doku bakımından tasarım harikası demekte bir sorun görmediğimiz parçalar canlı turuncu, gök mavisi tonu gibi renk seçenekleriyle gardıroplarımıza renk katmaya hazır!

/

Tags

balenciaga

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler