MODA HAFTASI

Aslı Filinta'nın Sonbahar-Kış 2019 defilesi

Aslı Filinta, Sonbahar-Kış 2019 defilesinde önemli ayrıntılara yer verdi.
Reading time 1 minutes

Türkiye’nin en önemli moda tasarımcılarından Aslı Filinta, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kampsamında Sonbahar-Kış 2019 defilesini gerçekleştirdi. Karaköy Güzelleştirme ve Koruma Derneği Merkezi Zülfaris Binası’ndan gerçekleştirilen defilede Aslı Filinta, “Adaletin Bu Mu Dünya?” diye sorguladı.

İnsanlar Grubu’nun çıplak ayak canlı bağlama performansıyla başlayan şık defilenin styling’i ressam Ali Elmacı tarafından gerçekleştirildi. Aslı Filinta’nın defilede bir kez daha sadece Türk mankenlere yer vermesi dikkatlerden kaçmadı. Defilede asıl dikkatleri çeken ise “Adaletin Bu Mu Dünya?” sloganlı tasarımlar oldu.

Aslı Filinta’nın 88 parçadan oluşan Sonbahar-Kış 2019 Koleksiyonu, hiçbir kumaşı ziyan etmeden hazırlandı. Eski hikayeli tasarımlarına yepyeni hikayelerle yeniden yorumlayan Aslı Filinta, tasarımları ve bu anlamlı hamlesi ise iletmek istediği mesajı oldukça açık bir şekilde vermiş oldu. Ayrıca defileye katılım gösteren davetlilere %50 pet şişe, %50 atık kumaşlardan tasarlanan çantalar hediye eden Aslı Filinta, mesajını en güzel şekilde desteklemiş oldu.

Tags

istanbul-moda-haftasi
aslı-filinta

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler