MODA HAFTASI

Brock hakkında 8 bilinmeyen

Brock Collection son yıllarda yükselişi hız kazanan bir marka olduğunu kanıtlarcasına New York Moda Haftası'nın ilk gününde dikkat çekti.
Reading time 2 minutes

New York Fashion Week dün oldukça hareketli başladı. Tasarımcılar bu büyük maratona oldukça sıkı hazırlandığını biliyoruz, ancak dün itibariyle onlardan biri adeta gövde gösterisi yaparak “Ben de burdayım!” mesajını verdi. Brock Collection arkasında hem iş hem hayat partnerliği yapan Laura Vassar ve Kristopher Brock isimli bir çift var. Brock Collection'a dair detaylar için aşağıya alalım sizleri.

1. Moda dünyasının en prestijli organizasyonu olan CFDA (Council of Fashion Designers of America), her yıl yılın tasarımcısı ödülünü dağıtıyor. Ve 2016 yılında bunu Brock markası kazandığında birçoğumuz, gözlerimizi onlara çevirmiştik.

2. Kazananın sahip olduğu 400.000 $'lık ödülü markaları için harcadılar. Bu arada önceki kazananlar arasında Alexander Wang, Public School ve Proenza Schouler bulunuyordu.

3. Marka ilk olarak 2013 yılında kuruldu ve tasarımcılar ilk koleksiyonlarını aynı yıl çıkardı.

4. Takipçileri arasında Emma Stone, Naomi Watts gibi ünlüler var. Ancak en vurucusu, kraliyet ailesinin en gözde şahsiyeti Kate Middleton'un tasarımlara aşık olduğunu belirtmesi oldu.

5. Biraz daha özele inecek olursak çiftimiz New York'un ünlü tasarım okulu Parsons School of Design'da birlikte okuyorlardı. Tanışmaları da bu sebeple oldu.

6. Çift, 2014 yılında Newport Beach'te evlendiler. Ve bu birlikteliklerinden bir de erkek çoçukları dünyaya geldi. Bu stil sahibi markanın kurucularının çocukları sizce ne nasıl giyinir?

7. Barneys, Moda Operandi, Jeffrey, Maxfield, The Webster, Ssense ve Forward by Elyse Walker gibi mağazalarda satılan High-End kategorisi hazır giyim markası olması ayrıcalığını taşıyor.

8. Brock için son yapılan kampanya çekiminde Gigi Hadid yer aldı. “Bunun ne önemi var, Gigi Hadid her kampanyaya katılıyor” diye düşünenler, modeller arasında zor kabul eden bir kişi olduğuyla bilinen Gigi Hadid'in kampanya da yer alması büyük bir olay.

 

/

Tags

brock-collection
laura-vassar
kristopher-brock

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler