MODA HAFTASI

Dior Haute Couture 2020-21 Sonbahar-Kış

Le Mythe Dior ile Dior 2020-21 Sonbahar-Kış Haute Couture koleksiyonu karşınızda.
Reading time 2 minutes

“Simya, bir sihir türü. Bu sihirle resimler ya da vücutlar sürrealist bir dokunuşla hareket ediyor.” diyor ünlü yazar Leonora Carrington.

Dior’un kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri içinde bulunduğumuz bu zor günlerde 2020-21 Sonbahar-Kış Haute Couture koleksiyonunu hazırlarken işte bu sürrealist hareketlerden ilham alıyor: “Gizem ve sihir çok ilgimi çekiyor. Bilmediğimiz bir geleceği beklerken ise bekleme sürecine destek oluyor.”

Dior Autumn-Winter 2020-2021 Haute Couture

Lee Miller, Dora Maar ve Jacqueline Lamba gibi sanatçıların gardıroplarından esinlenerek ortaya çıkan tasarımlar bu sürrealist görüntülerle hayat bularak Le Mythe Dior filminde karşımıza çıkıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl dijital ortamda gerçekleşen 2020-21 Sonbahar-Kış Paris Haute Couture Moda Haftası kapsamında tanıtılan bu koleksiyonda göz alıcı parçalar ön plana çıkıyor.

Bir oyuncak bebeğin gardırobundan çıkmış gibi görünen olağanüstü ihtişamlı parçalar Dior Haute Couture tarihinde bizleri büyülü bir dünyaya sürüklüyor. Erkek terziliğinde öne çıkan kumaşların feminen bir dokunuşla harmanlandığı tasarımlar ise herkes Dior’un harikalar dünyasına davet ediliyor.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler