MODA HAFTASI

Dior Men 2020 Sonbahar

Kim Jones yönetimindeki Dior Men, 2020 Sonbahar koleksiyonunu dün gerçekleşen büyük bir defile ile sundu.
Reading time 2 minutes

Sitemizden de canlı olarak yayınlanan Dior Men 2020 Sonbahar defilesi, bu sıralar devam eden sanat fuarı Art Basel Miami kapsamında dün akşam Miami’de gerçekleşti. Kim Jones’un önümüzdeki sonbahar için tasarladığı tüm koleksiyon Miami’nin pastel tonlarından ilham alındı. Defile alanı da South Beach’in imzası olan Art Deco mimariye bir gönderme olarak algılansa da, koleksiyon için birlikte bir projeye imza attığı Shawn Stussy’nin ikonik fontuyla bezenmişti.

Koleksiyon içerisindeki pastel tonlarının yanı sıra piton deseni ağırlığını hissettiriyor. Egzotik hayvan akımının yeni sezonda da devam ettiğini anladığımız koleksiyon sayesinde öğrendiğimiz bir diğer nokta ise floral desenler büyüyerek varlığını devam ettirdiği.

Markanın büyük yatırım yaptığı, ilk olarak kadın modeli olarak çıkan ama sonralarında unisex kullanıma özel tasarlanan Saddle Bag, bu sezonda da hem boyut hem de renk seçenekleri ile bizleri selamlıyor. Ayrıca Dior’un satış rekorları kırdığını açıkladığı Book Tote çantası sade ve doğal tonlarda hayat bularak erkek gardıroplarına girmeye hazırlanıyor.

Bu defile ile lanse edilen ve işbirlikleri resmi ağızla doğrulanan bir diğer proje ise Nike markası altından çıkarak başlı başına bir marka haline gelen Jordan Brand oldu. Kim Jones tasarımı ile yeni Air Jordan 1 High OG modeli podyumdayken tüm dikkatleri üzerine topladı.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler