MODA HAFTASI

Max Mara 2020 Resort defilesi

Max Mara geçtiğimiz yıl evinde sergilediği Resort koleksiyonunu bu yıl Berlin duvarının yıkılışının 30. yılında Berlin’in en önemli müzelerinden birine taşıdı.
Reading time 1 minutes

Max Mara’nın eklektik duruşunu en saf haliyle doğru bir şekilde yansıttığı belli olan müze, dünyanın en değerli tarih öncesi eserlerinden birkaçını içeriyor. Max Mara’nın yarı-mimari yaklaşımını devam ettirdiği 2020 Resort koleksiyonu modernizme olan bağlılığı yansıtmakla birlikte miras, tarih ve hikaye anlatıcılığa bir saygı duruşu taşıyor. 

Koleksiyon içerisinde yenilenmiş haliyle karşımıza çıkan “Berlin coat”, Almanya’nın özü olan Meissen porselenlerinden ilhamla yaratıldı. Ceketin genel silüetinin eşsizliği zaten onu özel kılıyor. Klasik hale gelen temiz ve kadınsı hatlarıyla Max Mara kadını bu sefer daha cüretkar. Vurgulanan omuz detayları ise bir güç gösterisi sunuyor. Max Mara Kreatif Direktörü İngiliz tasarımcı Ian Griffiths’in gençliğine aykırı bir şekilde dinginleşen olgunluğunu en dolu hissettiğimiz 2020 Resort koleksiyonunun tüm görünümleri galeride...

/

Tags

max-mara
resort
2020

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler