MODA HAFTASI

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 3. gün

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un en yoğun günü olan üçüncü gün sona erdi.
Reading time 3 minutes

Sudi Etuz’un Çiçek Pasajı’nda gerçekleştirdiği rengarenk defilesi ile başlayan gün Çiğdem Akın, Murat Aytulum, Hemington, Şebnem Günay, Giray Sepin, Meltem Özbek, New Gen by IMA, Mercedes-Benz presents Özgür Masur, Özlem Süer ve Ezra Tuba'nın 2019-20 Sonbahar-Kış defileleri ve koleksiyon sunumlarıyla devam etti. ALL Magazine/L’Officiel Türkiye olarak yerinden izlediğimiz MBFWI bugün sona erecek. Bugüne ait tüm detayları Instagram hesaplarımızdan an be an takip edebilirsiniz. Galeri içerisinde defilelere ait daha fazla görsel bulabilirsiniz!

Sudi Etuz

Çiçek Pasajı avlusunda yürüyen modeller, tasarımcı Şansım Adalı’nın ‘Kayıp duygular dolabı’ adını verdiği hem tarihi dokuyla bütünleşen hem de günümüz trendlerini kusursuz bir şekilde harmanlayan bir koleksiyonu bizlere sundular. Defile sonrası konuşulan tek bir konu vardı; Şansım Adalı’nın tasarım diline aşık olanlar sayısı ise gün be gün artması.

/

Hemington

Sadece tasarımcılar değil hazır giyim markalarının da ağırılığında geçen MBFWI’nin bir diğer konuşu triko aşıklarının favorisi Hemington, 2019-20 Sonbahar-Kış Indelible Traces koleksiyonunu sundu. Viking zamanlarından ve Shetlands ve Orkneys’in kuzey insanlarından ilham alan Hemington bölgenin kültürünü, etnik zaanatçılarını ve mirasını desenlerinde işlediği iddialı bir koleksiyon olarak akıllarda yer edindi.

/
/

Giray Sepin

“Yenilenme ve yeniden oluşturma/yapma” anlamı kazandıran “RE” ön eki ile yola çıkan Giray Sepin, RE- ismini verdiği 2019-20 Sonbahar-Kış koleksiyonunda salt yeniden ziyade yenilenen yorumlar üzerinde duruyor. Re-edit, Re-construction, Re-cycle, Re-born, Re-think ve Re-load gibi birçok Re-‘den ilham alan Sepin, odağını Re-work’te tutuyor.

/

Meltem Özbek

Renklerin kendi enerjilerinden ilham alarak hazırlanan Meltem Özbek #ColorEnergy 2019 Sonbahar-Kış koleksiyonu, iddialı ve zarif çizgilerinin yanı sıra, daha önce çok kullamadığı renk paletiyle de dikkat çekiyor. Baskılı yaprak desenlerinin, büzgülü detayların ve asimetrik dekoltelerin ön plana çıktığı koleksiyonda başrol hep renklerde!

/

New Gen by IMA

Adından da anlaşılacağı üzere "Yeni jenerasyon Tasarımcılar" karşınızda! İMA “Moda Tasarımı Lisans ve Master Class Programları” mezunları arasından Muhammed İloğlu - Knight Of Cups, Sümeyye Başbuğu - Strong Soul, Şebnur Günay - Kekoizm temalarıyla 10’ar parça olmak üzere toplam 30 tasarımını sektörün beğenisine sundu.

/

Mercedes-Benz Presents Özgür Masur

“80’lerin ışıltılı dünyasına kayıtsız kalmak mümkün değil.” diyen Özgür Masur, 2019-20 Sonbahar-Kış koleksiyonunda müziğin hiç olmadığı kadar yükseldiği, kadınların yüksek topuklar, ışıltılı siluetler ve heybetli saçlarla kendilerini disko ruhuna bıraktığı günleri yeniden canlandırıyor.

/

Ezra&Tuba

Giyilebilir teknolojinin öncülerinden olan Ezra&Tuba, 2019-20 Sonbahar-Kış Koleksiyonu’nu Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da moda severlerle buluşturdu. İlhamını sarmaşıktan alan ‘’ASHEKA’’ Koleksiyonu davetlilerin beğenisini kazandı.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler