MODA HAFTASI

Schiaparelli Haute Couture 2021 İlkbahar-Yaz

Daniel Roseberry, Paris Moda Haftası kapsamında gerçekleşen Schiaparelli Haute Couture İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonundan söz ediyor.
Reading time 2 minutes

Lady Gaga, Joe Biden'in başkanlık açılış töreninde Amerikan marşını söylemek için kırmızı ve siyah Schiaparelli Haute Couture elbisesini altın güvercinle giydikten sonra tasarımcı Daniel Roseberry, İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonunu sunuyor. "Couture'ü kim bu şekilde tanımlıyor?" Amerikalı yaratıcı yönetmen şaşkınlığını belirtiyor: "Schiaparelli için üçüncü koleksiyonumda, bu modaevinin geleneğine ve arkasındaki sanata saygı duyan giysilerle, türle ilişkili klişeler olmadan, Couture'ün ne olması gerektiği fikrine meydan okumak istedim. Alternatif bir Couture evi yaratmak istiyorum." Paris Moda Haftası'nda sergilenen Haute Couture koleksiyonu için deri pantolonlar, krem ​​rengi kot pantolonlar ve altın kilit detaylı altın kolyelerle süslenmiş delavé ve çift yüzlü düşes ipeği gibi beklenmedik ürünler sunuluyor. "Her zamanki özel tasarım silüetleriyle başladık. Bu bağlamda gösterilmemesi gereken parçaları tutmak istedim. Pantolon, bomber ceket, insanları yeni bir görünümle ortaya çıkmaya davet ediyor." Neopren bağlı ipek kadife ve kıvrımlı elastik bir ipek jarseyle kaplanmış sütun elbise gibi alternatif kumaşlarla kaplama tutkusu devam ediyor.

1611574898386166 schiaparelli haute couture spring summer 2021 daniel roseberry lofficielitalia171611574898635661 schiaparelli haute couture spring summer 2021 daniel roseberry lofficielitalia15

Koleksiyon videosu için aşağıya kaydırabilirsiniz.

Sürrealist kültür ve hareketten koparılmış unsurlarla vücudu çarpıtan elbiseler yaratan Elsa Schiaparelli'nin fikrinden yola çıkan İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonundaki giysiler, insan vücudunun uzaydaki algısını ortaya koyuyor. Elsa'nın hırsı, kostümün kanonik kurallarına saygı duymamak, şekil, renkler, ikonografi ve malzemelerle ilgili önyargıları alt üst etmekti. Koleksiyon cesurca altın takıları karşımıza çıkartıyor; kulak şeklindeki küpeler, çantalarda septum piercing detayları, erkeksi ergonomiyi kadın bedenine ve hatta gövdeyi vurgulayan büstiyerler gerçek bir heykele dönüşüyor.

 

dfjbv
/

SCHIAPARELLI HAUTE COUTURE İLKBAHAR YAZ 2021 KOLEKSİYONU

Tags

schiaparelli

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler