MODA

Avrupadan gelen tasarım

RetroSuperFuture’ın yeni işbirliği Hollandalı tasarımcı Danielle Cathari ile gerçekleşti.
Reading time 2 minutes

Avrupalı tasarımcıların moda dünyasındaki hakimiyeti son sezonlarda hızlı bir ivme kazandı. Birbirinden yetenekli tasarımcılar kendi isimleriyle kurdukları markalarla yeni jenerasyonu yakalamayı başardı. Z jenerasyonunun sokak giyim tutkusu bu popülaritede oldukça büyük önem teşkil ediyor. Bunun da farkında olan bu isimler yönelimlerini ve tasarımlarını buna hizmet edecek şekilde eviriyor.

1994 Hollanda doğumlu Danielle Cathari ise onlardan birisi. Başarılı tasarımıcnın parçalarından birisini Kendall Jenner 2018 yılında giymiş ve bir anda tüm gözler bu genç ama yetenekli tasarımcıya çevrilmişti. Moda dünyasındaki sesini ise adidas ile gerçekleştirdiği işbirliğiyle daha bir duyduğumuz başarılı tasarımcı şimdi ise ünlü gözlük markası RetroSuperFuture ile işbirliğine gitti.

/

Son sezonların trend gözlük modelleri ve trendleri, takipçilerin Retro olarak isimlendirdiği bu markadan çıktığı aşikar. Bu işbirliği aynı zamanda Danielle Cathari’nin ilk gözlük koleksiyonu olma özelliği de taşıyor. İki parçadan oluşan bu koleksiyon zamansız tasarımlarıyla öne çıkıyor. Açık mint yeşili ve turuncu tonlarındaki iki modeli ise özel giyim koleksiyonu tamamlıyor. 

Cathari I adındaki model, keskin kenarlar ve geometrik formuyla karşımızda. Prizmasal dokusu ise oldukça cezbedici duruyor. Catharı II ise kardeşine nazaran daha kalın bir asetat ve tıknaz bir tasarıma sahip. Modelde kullanılan lens montaj tekniği ise benzersiz olduğu belirtiliyor.

Tags

super
retro

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler