MODA

Calvin Klein’ın değişen stratejisi

Moda dünyasının çalkantılı 2018’i geride kalmışken hala belirsizliğini koruyan konular olduğu kesin. Örneğin Calvin Klein’ın yeni artistik direktörü kim olacak?
Reading time 1 minutes

Geçtiğimiz Ocak ayında yayınladığımız habere göre bir takım tahminlerimiz vardı Calvin Klein hakkında. Ancak markadan gelen son bilgiye göre şirket çok farklı bir yol izlemeye hazırlanıyor.

Calvin Klein’ın Raf Simons ayrılığından sonra ünlü tasarımcının izlerini silme hamlesi tüm hızıyla devam ediyor. Bunların başında ise 2017 yılında, Raf Simons’un kendisinin öncülüğünde yenilenen çizgisiyle tekrar karşımıza çıkan eskiden Calvin Klein Collection olarak adlandırılan CalvinKlein205W39NYC markası kapanıyor.

Calvin Klein CEO’su Steve Shiffman’ın bir röportajda belirttiği üzere yeni bir kreatif lider ile yollarına devam etmeme ihtimalleri de olabilir. Calvin Klein, Moncler’in son bir kaç sezondur devam ettirdiği pazarlama ve tasarım stratejisine benzer bir hamle ile, birden fazla tasarımcı ve yepyeni bir departman açarak yollarına devam edecekleri sinyalini verdi.

Oldukça heyecan verici bu haberler ile gelecek yeni gelişmeleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler