MODA

Calvin Klein kreatif direktörlük koltuğuna kim oturacak?

Geçtiğimiz aylarda sansasyonel bir şekilde görevinden ayrılan Raf Simons’un koltuğuna hala kimse gelmedi...
Reading time 2 minutes

Erkek Moda Haftası’nın ortasındayız. Önümüzde Hollywood ödül dönemi, Couture Haftası ve Moda Haftası Maratonu var. Tüm bu yoğun takvimin ortasında hala belirsizliğini koruyan bir nokta var; Calvin Klein’in yeni kreatif direktörü kim olacak.

Raf Simons ile yollarını ayırdıktan sonra gerçekleşen açıklama ile bu ayrılığın makul olduğunu düşünebilirsiniz. Marka, artık “satışa yönelik” tasarımlar istiyor. Yani para kazanmak tek amaç. Raf Simons’un bu konuda başarısız olduğunu da ima ediyorlar haliyle. Peki ama yeni gelecek isim amaçlanan satışa yönelik tasarımları sağlayabilecek mi? Eğer Calvin Klein DNA’sına hakimse cevap evet sağlayabilir.

Bir süredir kulislerde konuşulan bir dedikodu var. Yeni kreatif direktörün Kevin Carrigan olabileceği hakkında... Kevin Carrigan, 18 yıl boyunca Calvin Klein’de yer almış başarılı bir tasarımcı. Kendisi görevde olduğu sırada CK Calvin Klein, Calvin klein Jeans ve Calvin klein White Label’ın işleyişi ve tasarımlarından sorumluydu. Simons’un CK’ye atanmasından iki gün sonra istifa etti. Ancak CK tarihinde en çok kazandıran ve en verimli dönemini yaşattı. İstifanın hemen ardından ise Ralph Lauren şirketi tarafından işe alındı. Ve de en ilginç an geçtiğimiz Pazartesi açıklandı. Kevin Carrigan görevinden ayrıldı.

Calvin Klein için mükemmel bir isim değil mi sizce de?

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler