MODA

Dg The Great Show iptal edildi

Dolce&Gabbana’nın dün gerçekleşecek şovu neden iptal edildi?
Reading time 2 minutes

Mükemmel şekilde hazırlanan Dolce&Gabbana, dün gerçekleşecek şovunu iptal ettiğini duyurduğunda aslında hiç birimiz şaşırmadık. Markanın bu hamleyi yapması oldukça zekice oldu. Aksi halde bir çok kişi daha fazla eleştiri yağmuruna tutacaktı. Gelin olayın başına gidip nedenlerini ayrıntılı inceleyelim.

Dolce&Gabbana, Çin’in dijital medya platformu Weebo ve Instagram’dan DG The Great Show isimli defilesinin tanıtım videolarını belirli aralıklarla yayınlamaya devam ediyordu. Bir videoda Çinli bir kadının, geleneksel İtalyan spagettisini çubuklarla yemeye çalışmasını gördüğümüz sahne yer alınca, bir çok takipçi bunun ırkçı bir davranış olduğunu belirtti.

Instagram’ın en asi ve sözünü esirgemez hesaplarından, Moda dünyasının başlıca dedektiflerinden Diet Prada hesabını yakından takip eden bir kullanıcı ise Dolce&Gabbana’nın kurucu ve tasaramcılarından Stefano Gabbana’ya bu durum ile ilgili mesaj atar. Ardından geçen yazışmalarda durum gerçekten ırkçı söylemler ile alevlenir. Bu yazışmaların ekran görüntülerini ifşa eden Diet Prada’nın hemen ardından Stefano Gabbana Instagram hesabının ele geçirildiği haberi, yine kendi Instagram hesabından yayınlanır. Ve DG The Great Show iptal olur.

Stefano Gabbana’nın söyledikleri ne kadar doğru, ne kadar samimi bunu düşünmeden önce, iptal etmenin maddi yükünün fazlalığından ötürü bu hamlenin gayet mantıklı ve samimi olduğu fikri sabit. Gönül ister ki, moda dünyasına mal olmuş kişilerin dijital medya hesaplarını, alanında profesyonel isimler yönetsin. Ele geçirme haberlerinde azalma yaşansın.

Tags

diet-prada

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler