MODA

Duvar kağıdından tekstile

İngiliz ikonik duvar kâğıdı ve tekstil evi GP & J Baker ile H&M işbirliğine giriyor.
Reading time 2 minutes

H&M, 100 yılı aşkın bir süre önce 1884'te kurulmuş olan İngiliz ikonik duvar kâğıdı ve tekstil evi GP & J Baker ile yepyeni bir işbirliğine imza atmaya hazırlanıyor. GP & J Baker’ın yadigar kült baskılarıyla H&M Tasarım Ekibi’nin modaya uygun tasarımlarını kapsayan kadın koleksiyonu, 2 Ağustos itibariyle tüm dünyada seçili mağazalarda ve online’da satışta sunulacak.

/

GP & J Baker Genel Müdürü ve Tasarım Direktörü Ann Grafton bu işbirliği hakkında “H&M ile yaptığımız iş birliği dolayısıyla heyecanlı ve gururluyuz. Seçtiğimiz baskılar GP & J Baker’a özel bir DNA’ya sahip. Bazıları bizim en ikonik ve değerli tasarımlarımız, onların moda dünyasında bu kadar yenilikçi inovatif ve enteresan yeni alanlarda kendi yollarında devam ettiklerini görmek çok güzel.” açıklamasını yaparken H&M Tasarım Direktörü Pernilla Wohlfahrt ise onun sözlerini “Slogan oluşturan baskılar ve desenler için modada çok güzel bir zamanlamadayız. Bu nedenle, en prestijli duvar kâğıdı ve tekstil evlerinden biri ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Koleksiyondaki çabasız feminen ve güçlü görünen parçalar, hem moda hem de baskı tasarımını sevenleri cezbedecek.” cümleleriyle tamamlıyor.

 

Koleksiyonda kullanılan GP & J Baker baskıları, en geniş arşiv parçalarının yanı sıra markanın en çok sevilen tasarımlarını bir araya getiriyor. Bunların arasında GP & J Baker için William Turner tarafından 1931’de resmedilen Magnolia gibi baskılar, Art Deco tasarımcısı Jean Durand’ın dekoratif oymalarından esinlenen Fretwork gibi güçlü geometrik motiflerle karışmış Klasik Oryantal Kuş, Bahar Çiçeği ve Ortanca Kuşu gibi tasarımlar yer alıyor.

Tags

hm

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler