MODA

F is for Fendi sunar; Graffiti

Sokak kültüründe hızla evrilen Fendi'den yepyeni sanatsal bir çalışma geldi.
Reading time 1 minutes

Grafiti çalışmalarına hayranlıkla bakıyoruz. Özellikle bu çalışmaların sanatsal yönü tartışılırken, ulaşılabilir sanat kavramında yeni bir boyut açması, bu kadar çok sevilmesinin en büyük nedeni olabilir.

Fendi ise sokak sanatçılarına ve kültürüne olan düşkünlüğünü bir çok kampanyasında yer vererek gösteriyor. En son Roma'daki Fendi merkez binası ikonik Plazzo Della Civilta'nın çatısında çekilen Fendi Fancy sneaker kampanyasında sokak dansçılarını görmüştük.

F is for... Fendi kampanya bütünü dahilinde F is for... Fendi presents Graffiti projesi karşınızda. 8 sokak sanatçısını davet eden Fendi, yine Plazzo Della Civilta'nın terasında dünya haritasının çizili olduğu duvarlara, kendi bakış açılarından yola çıkarak sanatın sınır tanımaz gücünü yansıtmalarını istedi.

Kullandıkları neon boyaların parlamasını sağlayacak özel bir ışık sistemi de kurduktan sonra seyrine doyum olmayan kareler sunan Fendi'nin, sokak kültüründen beslenmesiyle, sokak kültürüne yaptığı katkının ve desteğin ardı arkasının kesilmeyeceği mesajını vermiş oldu.

/
F IS FOR…FENDI presents GRAFFITI

Tags

fendi
roma
f-is-for
art
graffiti

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler