MODA

Fred Perry X Amy Winehouse Foundation

Dünyaca ünlü giyim markası Fred Perry, 2011 yılında aramızdan ayrılan efsane şarkıcı Amy Winehouse’u yaşatmaya devam ediyor.
Reading time 1 minutes

2010 yılında başlayan Fred Perry ve Amy Winehouse işbirliği, bugün hala efsane şarkıcının adına kurulan vakıf ile sürdürülüyor. Amy Winehouse’un ikonik pin-up stilinden ilham alarak Fred Perry X Amy Winehouse Foundation Koleksiyonu isminde yeni bir koleksiyon hazırlayan Fred Perry, müziğin kraliçesini yaşatmaya devam ediyor. Kabarık saçları, vitage giyim tarzı ve dövmeleri ile oldukça kısa bir zamanda modern dünyaya iz bırakan Amy, Fred Perry için ünlü bir isimden daha çok ilham kaynağı oluyor.

Koleksiyonda, Camden Town’a çizdiği Winehouse stencil’larıyla bilinen İngiliz graffiti sanatçısı Pegasus’la yapılan işbirliğinden, şarkıcının Frank albümü döneminde kullandığı elmas görünümlü Marilyn Monroe piercing’i, saçına sıklıkla taktığı gülü ve fotoğraflarında verdiği dudak ifadelerinden yaratılan motiflerle “pop art” konsepti göze çarpıyor. Ayrıca koleksiyonda bulunan her parçadaki Laurel Wreath logosunun üzerine yerleştirilen iki kalple de Amy’nin dövmelerine atıfta bulunuluyor.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler