MODA

Gösterişin arkasındaki özel isim

Pul ve payeti ustaca koleksiyonlarında kullanan Michael Halpern'i 5 maddede yakından tanıyoruz.
christian louboutin.jpg
Christian Louboutin x Halpern

2018 İlkbahar/Yaz sezonu trendlerine baktığımızda, pul ve payetin belki de hiç olmadığı kadar baskın olduğunu görüyoruz. Hangi markanın buna öncülük yaptığına gelirsek cevap sanırız Halpern'de saklı. Kurucusu Michael Halpern, ilk koleksiyonunu geçtiğimiz yıl Londra Moda Haftası'nda tanıttıktan sonra, sürpriz bir şekilde yükselişe geçti ve parti kıyafetleriyle şu an oldukça popüler. Kırmızı halı törenlerinde Adwoa Aboah, Amal Clooney, Diane Kruger, Lupita Nyong’o ve Marion Cotillard gibi isimlerin tercih ettiği Halpern'i yakından tanımaya ne dersiniz?

 

- Pek çok tasarımcı gibi Parsons School of Design'da moda eğitimi alan Michael Halpern, daha sonra Central Saint Martins'te de okumuş.

- Kariyer hayatında ise geçmişte J. Mendel, Oscar de la Renta ve Versace gibi önemli markalar yer alıyor.

- 2017 Fashion Award'ta kadın giyim kategorisinde British Emerging Talent ödülünü de kazanarak hızlı yükselişini ve başarısını kanıtlamış oldu.

- Dönemin en ihtişamlı diskolarından Studio 54'e dair annesinin anlattığı anılar ve 70'ler, onun ilham kaynakları olmuş.

- 2018 Sonbahar/Kış sezonu için Christian Louboutin ile gerçekleştirdiği ve kendi DNA'sına uygun işbirliği, Michael Halpern'in moda dünyasında emin adımlarla ilerlediğinin de bir kanıtı.

2018 ilkbahar.jpg
2018 İlkbahar/Yaz
2018 ilkbahar2.jpg
2018 İlkbahar/Yaz
adwoa aboah.jpg
Adwoa Aboah
marion cotillard.jpg
Marion Cotillard

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler