MODA

H&M'den sürdürülebilir moda

Öyle bir koleksiyon hayal edin, tamamiyle sürdürülebilir bir materyal olan BIONIC – deniz kenarlarındaki atık maddelerin geri dönüştürülmesiyle elde edilmiş bir polyester kumaş kullanılarak tasarlanmış.
Reading time 2 minutes

H&M'in global dünyaya ve oluşumlarına hakim olduğunu bilen takiçileri, ne kadar çevre dostu bir marka olduğunuda bilirler. Atık giysilerin geri kazanılması projesiyle gönüllere taht kuran H&M, Conscious Exclusive koleksiyonuyla bir kez daha kendine hayran bırakıyor. Koleksiyonda öne çıkan pudra pembe pilise elbise tamamen deniz kenarındaki atık maddelerin geri dönüşümüyle elde edilen BIONIC kumaştan tasarlanmış. Her biri kendi başına özel tasarımlardan oluşan fakat genele bakınca bir bütünlük oluşturan koleksiyon, sürdürülebilir modaya şu ana kadarki en iyi örnek olarak gösteriliyor.

Erkekler için ise daha rahat resmi giysilerin varlığını da gördüğümüz koleksiyon içerisinde ilk kez çocuk kıyafetleri ve organik yağlardan oluşan Conscous Exclusive kokular da yer alıyor. Kampanya çekimlerinde boy gösteren başarılı model Natalia Vodianova'nın güzelliği kadar hayırsever kimliği ile de yer alması oldukça şık olmuş. “H&M Conscious Exclusive kampanyasında yer almaktan gurur duyuyorum. Koleksiyonda kullanılan sürdürülebilir kumaşın gelişimini görmek harika, ayrıca modaya daha sürdürülebilir bir gelecek vaat ediyor” sözleri Natalia Vodianova'nın bu projede yer almaktan ne kadar haz aldığını özetliyor.

Koleksiyon, dünya genelinde 160 mağazada ve 20 Nisan'dan itibaren online satışa çıkıyor.

/
Pernilla Wohlfahrt

"Bu yılki Conscious Exclusive, hem ilginç hem de güzel bir koleksiyon tasarlamak için H&M tasarım ekibine kaçırılmayacak bir şans tanıyor. BIONIC®’den üretilmiş plise elbise ile yaptığımız gibi sürdürülebilir malzemelerle neler tasarlanabilineceğini gösterebilmek harika." 

H&M Tasarım Başkanı ve Kreatif Direktörü

Tags

conscious-exclusive
h-m

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler