MODA

İzlenecek 5 moda belgeseli

Modanın ikonik isimleri çalışmaları ve hayatlarıyla belgesellere konu oluyor.
Reading time 2 minutes

Defilelerin kamera arkası, koleksiyonların oluşum süreci ya da tasarımcıların hayatına yakından bir bakış... Bunlar moda belgesellerini ilgi çekici kılan ve merak uyandıran taraflarından sadece birkaçı.   Moda dünyasının bir an olsun bile bir parçası olabilmek adına izlemekten büyük keyif duyulacak 5 moda belgeseli;

1. IRIS

Albert Maysles yönetmenliğinde 2 ödül ve 3 adaylığı bulunan Iris belgeseli, moda ikonu, cool ve büyüleyici Iris Apfel'in kıyafet ve mücevher koleksiyonlarını, moda çekimlerini kısacası hayatına dair merak edilenleri mercek altına alıyor.

2. DIOR AND I

Şu sıralar Calvin Klein'ın kreatif direktörlüğünü yapan Raf Simons'ın Christian Dior dönemini gözler önüne seriyor. Belgesel Raf Simons'un Dior için tasarladığı ilk haute couture koleksiyonuna yakından bakıyor.

3. LAGERFELD CONFIDENTIAL

Radolphe Marconi yönetmenliğindeki belgeselde Karl Lagerfeld, ilk kez birisinin günlük yaşamından bir sanat eseri yaratmasına kabul ediyor. Chanel ve Fendi koleksiyonları, fotoğrafçılık ve resim çalışmaları ve daha pek çok yönüyle moda dünyasının en dahi isimlerinden Karl Lagerfeld'in yaşamından kareler “Lagerfeld Condidential” da bir araya geliyor.

4. FASHION VICTIM: THE KILLING of GIANNI VERSACE

Moda dünyasında şok etkisi yaratan moda devi Gianni Versace'nin öyküsünü anlatıyor, olağanüstü hayatını, ölümüyle sonuçlanan olayları ve bu cinayetin moda endüstrisi üzerindeki yansımalarını gözler önüne seriyor.

Fashion Victim: The killing of Gianni Versace

5. BILL CUNNINGHAM NEW YORK

Instagram ve Snapchat'in olmadığı, moda blogger'larının şöhret kazanmadığı zamanlarda sokak modasının en ünlü fotoğrafçılarından Bill Cunningham, çalışmaları ve kişisel hayatıyla izleyiciyle buluşuyor.

Bill Cunningham New York

Tags

dior
raf-simons
karl-lagerfeld
iris-apfel
gianni-versace
bill-cunningham

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler