MODA

Kim Jones vizyonu

Fendi’deki yeni göreviyle beklentileri arttıran Jones, başarılarla dolu kariyeri ile moda dünyasına yön veriyor.
Reading time 3 minutes

Dior erkek giyiminin artistik direktörü Kim Jones’un, Fendi’nin kadın koleksiyonuna artistik direktör olarak gelmesi moda dünyasının gündemini uzun süre meşgul edecek gibi görünüyor. İngiliz tasarımcı, Karl Lagerfeld’in moda evine bıraktığı mirası devam ettirmede Silvia Venturini Fendi’ye eşlik ederken, aynı zamanda Dior’daki görevine de devam edecek.  

Sektördeki varlığı ve uzun geçmişiyle, Kim Jones moda dünyasının dönüm noktası sayılabilecek pek çok işe imza attı.  Yaşça büyük ve daha zengin müşterilere hitap eden bir sektörü, çağdaş tasarımların genç tüketicilerle buluştuğu bir sektöre dönüştürmeyi başardı demek yanlış olmaz. Kim Jones’un 2008 yılında Alfred Dunhill ile başlayan serüveni Louis Vuitton, Dior ve şimdi Fendi ile devam etmekte.  Moda dünyasına kazandırdığı iş birlikleri ile tüketici davranışını ve genç kültürü anladığını gösteren Jones, geleneksel lüks giyimi sokağa taşımayı başardı. 

İngiliz tasarımcının LVMH grubunun lüks üyelerinden Louis Vuitton’a 2011 yılında artistik direktör olarak gelmesi, markaya yeni bir soluk getirdi. Podyumda Kate Moss ve Naomi Campbell ile kol kola yürüdüğü an hala konuşuluyor. 7 sene Louis Vuitton ile çalışan Jones, erkek giyimini gençleştiren ve sokak modasına göndermede bulunan koleksiyonları ile her zaman büyük etki yarattı.   

/

Sektörde ön plana çıkan Supreme x Louis Vuitton ve Dior x Jordan Brand iş birlikleri Jones’un en büyük başarılarından birkaçı. Lüks tasarımların sokak modası ile tanışmasını sağlayan koleksiyonlar, aynı zamanda modayı genç kitle için daha ulaşılabilir kıldı. Yüksek moda ile sokak modasının arasındaki mesafenin daralması ile göz açıp kapanıncaya kadar tükenen ürünler mağazaların vazgeçilmezi haline geldi.  

/

Kim Jones, genç tüketicileri sektöre çekmeyi başarırken, genç tasarımcılara da fırsat tanımayı ihmal etmiyor tabii. AMBUSH’un yükselen yıldızı Yoon Ahn ve 1017 ALYX  9SM’ den Matthew Williams, Dior erkek koleksiyonu için aksesuar hazırlarken, kendilerine de bir platform yaratmış oldular. 

/

Geçtiğimiz yıl prestijli British Moda Ödülleri'nde Yılın En İyi Tasarımcısı ödülüne aday olurken, erkek giyiminde En İyi Tasarımcı ödülüne layık görüldü

Vizyonu ve moda tutkusu ile sektöre büyük katkıda bulunan tasarımcının neler yaratacağı sabırsızlıkla bekleniyor. Kısacası yeni sezonda tüm gözler Kim Jones’un üzerinde olacak gibi.  

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler