MODA

Kırmızı halının gizli kahramanları

Hollywood’un gözde isimlerini giyindiren stilistlerin en başarılılarını mercek altına alıyoruz.
Reading time 4 minutes

O gıpta ile baktığımız kırmızı halı elbiseleri, her giyildiği ile konuşulanlar, sokakta yürürken bile stil sahibi olabilen ünlüler... İşte bu isimlerin arkasında bazı gizli kahramanlar var. O gizli kahramanların başında ise stilistler geliyor. Hollywood’un en stil kadını veya en şık erkeği olarak nitelendirdiğimiz isimleri hazırlayan stilistler, bu unvanların en büyük sebepleri. Özellikle ödül sezonu, stilistlerin en yoğun zamanı. Törenden törene giden ünlülerin her etkinlik için ne giyeceğinin önceden belirlenmesi gerekiyor. Bir şarkıcının turnesi veya bir oyuncunun şehir şehir gezip film tanıtımı yapması gibi durumlar da stilistlerin yeteneklerinin sınandığı zamanlar oluyor.

Müşterilerinin karakterine, duruşuna ve tavrına göre en iyi görünümleri hazırlayan stilistler, sosyal medya sayesinde hazırlık süreçlerini ve yarattıkları stillerin detaylarını rahatlıkla paylaşabiliyorlar. Moda evleriyle iş birlikleri, Instagram sponsorlukları ve marka ile ilişkiler stilistlere ilham verirken, kazanç da sağlıyor tabii. Hollywood’un en başarılı 10 stilistine gelin bakalım. 

Elizabeth Stewart

Julia Roberts, Viola Davis, Cate Blanchett ve Sandra Bullock gibi büyük isimlerle çalışan Stewart, Zoey Deutch, Lili Reinhart ve Amanda Seyfried gibi genç isimleri de giydiriyor.

Kate Young 

Anna Wintour'un eski asistanı Hollywood'un gözde stilisti, Selena Gomez, Margot Robbie, Dakota Johnson, Sienna Miller ve Michelle Williams gibi isimleri giydiriyor.
 

Ilaria Urbinati 

Hollywood’un ünlü erkeklerini giyindiren Urbinati, sıradan takımların yanı sıra kırmızı halıda görmeye alışık olmadığımız görünümleri de ihmal etmiyor. Dwayne Johnson, Armie Hammer, Rami Malek, Chris Evans ve Ryan Reynolds müşterileri arasında. 

Law Roach 

Celine Dion, Kerry Washington ve Ariana Grande’yi giyindiren Roach, en çok da şıklığıyla dikkat çeken Zendaya’ya uyguladığı stiller ile konuşuluyor. 

Petra Flannery 

Renee Zelweger, Reese Witherspoon, Emma Stone, Claire Danes, Emilia Clarke gibi isimlerin stilistliğini üstleniyor. 

Karla Welch 

Çeşitli ünlü skalası ile dikkat çeken stilist, Elisabeth Moss, Ana De Armas, Michelle Monaghan, Olivia Wilde, Sarah Paulson ve Justin Bieber ile çalışıyor. 

Maeve Reilly 

Sokak modasının ve trend görünümlerin şu sıralar bir numaralı ismi Hailey Bieber’ in stilisti. Son moda parçaları en tarz biçimde kombine etmesi ile dikkat çekiyor. 

Samantha McMillen 

John David Washington, Elle ve Dakota Fanning kardeşler, Brie Larson, Evan Rachel Wood gibi isimlerin stilistliğini üstleniyor.

 

Jill Lincoln ve Jordan Johnson 

Beraber çalışan stilistler, Margaret Qualley, Jennifer Lawrance, Jennifer Garner, Ewan McGregor, Rachel Brosnahan gibi isimler ile çalışıyor.

Elizabeth Saltzman 

Gywneth Paltrow ve Saoirse Ronan gibi ünlülerle çalışan Saltzman sade ama farklı tercihleriyle dikkat çekiyor.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler