MODA

Les Benjamins’in gururu!

Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için Les Benjamins Kreatif Direktörü Bünyamin Aydın, Tokyo'da yarışacak Türk sporcuların resmi spor kıyafetleri ile büyülüyor.
Reading time 1 minutes

Bazen moda dünyasındaki yaşanan gelişmeler, sadece modaseverleri değil tüm kitleleri etkilemeyi başarıyor. Bu gelişmeler arasında ise Les Benjamins’in Tokyo 2020 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları için tasarladığı kıyafetler yer alıyor. 

Geçtiğimiz yaz düzenlenmesi planlanan ancak COVID-19 küresel salgını sebebiyle 2021’e ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nın 23 Temmuz - 08 Ağustos 2021, Paralimpik Oyunları’nın ise 24 Ağustos - 05 Eylül tarihleri arasında düzenleneceği duyuruldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı, yaklaşık iki yıllık bir çalışmanın ardından Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlar için hazırlanan Team Türkiye koleksiyonunun lansmanı 23 Haziran tarihinde İstanbul’da Esma Sultan Yalısı’nda koreografisi ve prodüksiyonunu Uğurhan Akdeniz’in gerçekleştireceği bir defile ile sunuldu. Bünyamin Aydın, tasarım mirasından ilham alarak erkek ve kadın sporcuların Nike formalarını süsleyecek özel bir monogram yarattı. Türk halı motiflerinden ortaya çıkan ve yukarıda belirtilen dört değerin önemini vurgulayan dört desen; gömlek, polo, fermuarlı üstler, şortlar, eşofman, rüzgarlık ve şapka gibi aksesuarları içeren erkek ve kadın sporcuların spor giyim koleksiyonuna uygulanan tek bir ikonik monogramda birleşiyor.

/

Tags

les-benjamins
olimpiyat-oyunları

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler