MODA

Les Benjamins x Coca-Cola

Coca-Cola, Les Benjamins ile aynı sahneyi paylaşarak, ortaya eşsiz bir iş birliği çıkarıyor. Biz de Bünyamin Aydın ile yaptığımız röportajla koleksiyonun detaylarını ele alıyoruz.
Reading time 3 minutes

Geçtiğimiz günlerde lüks sokak giyim markası Les Benjamins, Coca-Cola ile global bir iş birliği için bir araya geldi. Markanın kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın, 1980'lerin ve 1990’ların futbol modasından aldığı ilhamı, Les Benjamins DNA’sıyla birleştirerek ortaya özgün bir koleksiyon çıkardı. Biz de futbol tarihinin önemli isimlerinden ilham alarak oluşturulan koleksiyonu daha yakından incelemek için Bünyamin Aydın ile bir röportaj gerçekleştiriyoruz.

Coca-Cola ile iş birliği nasıl başladı? Biraz bahseder misin?

Coca-Cola’nın Paris global ofisinden bir mail aldım, Les Benjamins markası ile bir iş birliği yapmak istediklerini söylediler. Coca-Cola markası hayatımda büyük yer kapladığı ve çok sevdiğim için kabul ettim.

Koleksiyonda ağırlıklı olarak futbol ruhunu yansıtan tasarımlar görüyoruz, peki neden futbol üzerine bir koleksiyon tercih ettiniz?

Futbol çocukluğumun sporu olduğu için tercih ettim. Coca-Cola Les Benjamins ile iş birliği yapmayı ve bir koleksiyon hazırlamayı teklif ettiğinde aklıma direkt futbol ile ilgili bir koleksiyon yapma fikri ve ilhamı geldi. Ama koleksiyonu bir seviye daha yukarı taşıyabilmek adına, futbol, terzi giyim ve sokak giyimi kültürünün bir arada olduğu üçlü bir sentez oluşturdum. Ana ilhamımı Pele, Maradona ve Beckenbauer gibi ikonik futbolculardan, 80 ve 90’ların futbol modasından aldım.

''Doğu kültürü ve bu coğrafya markanın ilham kaynağı''

Markanızın değişime müsait bir tasarım çizgisine sahip olduğunu, bunun yanı sıra karakteristik bir kimliğe sahip olduğunu düşünecek olursak Les Benjamins bizi gelecek sezonlarda şaşırtacak mı?

Değişim artık hayatimizin parçası. Les Benjamins’in sloganı “East Now” gerçekten bizim markanın ruhunu yansıtan bir slogan. Doğu kültürü ve bu coğrafya markanın ilham kaynağı.

Koleksiyonun büyük bir ilgiyle karşılanması siz de ne hissettirdi? Oldukça konuşuldu sosyal medyada.

İnsanların konuşuyor olmasından ziyade giydiğinde mutlu ve gurur duyması benim için çok daha önemli.

Markanın DNA’sı haline gelen imza halı desenini, Coca-Cola koleksiyonuna harmanlamak gelecekteki iş birlikleri için bir ipucu niteliği taşıyor mu?

Kesinlikle, Les Benjamins’in her sezon koleksiyonunda yer alan halı desenini artık markanın DNA’sı olarak kabul edebilirsiniz.

Önümüzdeki dönemlerde yeniden Coca-Cola ile iş birliği yaparsanız, karışımıza ne çıkabilir?

Bu sorunun cevabına 'sürpriz' diyebilirim.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler