MODA

Louis Vuitton X Grace Coddington kapsül koleksiyonu

Moda dünyasının en dolu dizgin karakteri Grace Coddington’ın kedi aşığını hepimiz biliyoruz. Peki bu kedileri Louis Vuitton parçalar üzerinde görsek?
Reading time 1 minutes

Grace Coddington, modanın her alanında yer aldı. Modellik kariyeri dergicilik ile devam ederken, marka yönetimi konusunda da oldukça başarılı dönemler geçirdi. Bu güçlü kadının kariyerine “en yakın dostlarım” dediği kedileri eşlik ediyordu. 77 yaşındaki Grace Coddington, b,r kaç markayla işbirliği içine girerek, stilistlik konusundaki engin bilgilerini, moda tasarımı kavramına da yansıtmayı ihmal etmedi. Bu ikonik figürün şimdi yine ikonik bir markayla işbirliği karşımızda.

Louis Vuitton’un Grace Coddington işbirliğine girmesiyle hayata geçen proje sonucu monogram terimine yeni bir arkadaş ekleniyor; Catogram.

Bilindiği üzere monogram, markanın logoları ya da harflerinin bir kısmının belirli bir düzende tekrar ettiği desen bütünü. İşte bu monogram desene şimdi, Grace Coddington’ın imzası niteliğinde kedi motifleri ağırlığında fare ve köpek desenleri ekleniyor.

Louis Vuitton kreatif direktörü Nicolas Ghesquière’in çok heyecanlı olduğu ve gelecek gördüğünü söylediği bu proje kapsamında, çeşitli el çantaları, anahtarlıklar, el bavulları, şallar, ayakkabılar, pijama takımları, Clutch’lar ve şapkalar tasarlandı.

2 Kasım’da tüm dünya genelinde satışa çıkacak koleksiyonu mutlaka yakından incelemelisiniz.

/

Tags

louis-vuitton
kapsül-koleksiyon
capsule-collection
grace-coddington
catogram

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler