MODA

Mansur Gavriel'den hazır giyim haberi

2017-18 Sonbahar/Kış moda haftaları maratonuna günler kala Mansur Gavriel'den şaşırtıcı haberler geldi.
Reading time 2 minutes

Mansur Gavriel bugün çanta ve ayakkabıya ek olarak 2018 İlkbahar/Yaz sezonuyla birlikte hazır giyim koleksiyonu da hazırlayacağını açıkladı. Poşet çantası sayesinde kısa sürede genç cool kitlenin vazgeçilmez markası haline gelen markanın hala birçok modeli için bekleme listesi bulunuyor. Minimalist görünüme sahip terlikleri ve yeni lanse ettikleri sırt çantalarıyla aksesuar dünyasına taze bir kan getirdiğine de hiç şüphe yok.

Business of Fashion'a verdiği röportajda "Yaratıcı anlamda aslında hazır giyim koleksiyonu için hazırız" açıklamasını yapan Rachel Mansur ortağı Floriana Gavriel ile bir süre beklemenin daha doğru olduğuna karar verdiklerini belirtiyor:  "Çantaları ilk lanse ettiğimizde çok hızlı bir şekilde büyüdük. Hazır giyime başlamadan önce operasyonel olarak böyle bir büyüme hazır olduğumuza emin olmalıyız."

"We grew so fast with the bags that we felt we needed to be operationally ready. Now is the right time."

Markadan gelen bir diğer haber ise artık See-Now-Buy-Now sistemiyle koleksiyonlarını tanıtacak olmaları. Bu da 2017-18 Sonbahar/Kış koleksiyonlarını Şubat ayında New York Moda Haftası kapsamında tanıtmak yerine ürünlerini satışa hazır olduğu zaman daha ileriki bir tarihte tanıtacakları anlamına geliyor. 

"Günümüzün değişen şartları doğrultusunda bu moda haftası sisteminin bir parçası olmak artık anlamsız geliyor. Koleksiyonu satışa hazır olduğu zaman tanıtmak kesinlikle yaratıcı anlamda çok daha keyifli." diyor Rachel Mansur ve markanın genleri doğrultusunda yeni bir adım atmadan önce hazırlıklarının tam olduğuna özellikle dikkat ettiklerini belirtiyor. Örneğin, ikili ayakkabı koleksiyonunu genel anlamda hazırlamış olmalarına rağmen lanse etmek için tam iki yıl beklemiş. 

Tags

mansur-gavriel
haber

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler