MODA

Modanın yükselen yıldızı: Off-White

Son dönemlerde oldukça popülerleşen Off-White radarımızda.
Reading time 2 minutes

Sofistike bir anlayışla beraber, genç olmayı başaran ve son dönemde adına sıkça rastlar olduğumuz markalardan biri Off-White... Virgil Abloh'un Milano'da temellerini attığı marka, kendini nerede olursa olsun belli eden farklı çizgileriyle ilgi odağı olmuş durumda. 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonuna ait Binder Clip çantası ve XL çanta modasıyla beraber diyagonal çizgileriyle benzersiz olmayı başaran Diag Spray Cut Flap, yeni “It Bag” olmaya kesinlikle aday. Bu ünvanla beraber Abloh'un ayrıntılara verdiği önem çantalarla birlikte de gözler önüne seriliyor. Peki Off-White, moda dünyasının en hızlı yükselen markalarından biri olmayı nasıl başardı?

/

- Kanye West'in kreatif direktörü olması moda dünyasındaki önlemez yükselişinin önünü açmışa benziyor.

 

-  2015 yılında yılın en prestijli ödüllerinden LVMH( Prize for Young Fashion Designers) finalistlerinden biri olması, ödülü kazanamasa bile Virgil Abloh'un ne kadar yetenekli olduğunu kanıtladı.

 

- Abloh Off-White için ilk başta sadece erkek giyimi üzerine koleksiyonları satışa sunsa da, 2014 Sonbahar/Kış koleksiyonuyla kadınlar için de dikkat çekici parçalar tasarladı.

 

- Sokak modasının lüks giyim çizgileriyle buluşması Off-White'ı en çekici kılan taraflardan biri.

 

- Moncler, Levi's, Nike gibi önemli markalarla yaptığı işbirlikleriyle Off-White, moda dünyasında yerini sağlamlaştırdı.

 

/

Tags

moncler
off-white
virgil
abloh

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler