MODA

Nike'dan feminist hareket

Nike tasarım ekibindeki 14 kadın tasarımcı Nike Air Force 1 ile Air Jordan 1 modellerini kadınlar için yeniden yorumladı.
Reading time 1 minutes

Geçtiğimiz yıl podyumlarda ve sokaklarda başlayan feminizm akımı 2018’de de artarak etkisini göstermeye devam ediyor. Altın Küre Ödülleri’nde dünyaca ünlü yıldızlar Hollywood’daki kadın haklarını temsilen kırmızı halıda siyahlara bürünürken 20 Ocak’ta 20 Ocak’ta başta Amerika olmak üzere dünyanın farklı noktalarından gerçekleşen Women’s March eylemiyle yeniden ‘gelecek kadınların’ dendi.

/

Ve şimdi de Nike kadın tasarımcılarını öne çıkaran bir projeyle karşımıza çıkıyor. Dünyaca ünlü spor markası tasarım ekibindeki 14 kadın tasarımcıdan 80’lerde erkek sporcular için geliştirilen Nike Air Force 1 ile Air Jordan 1 ayakkabı modellerini kadınlar için günümüze uyarlamalarını rica etti. Sonuç ise oldukça ilgi çekici. Beş adet Nike Air Force 1 ile beş adet Air Jordan 1 uyarlamasının yer aldığı on parçalık The 1 Reimagined koleksiyonunda sabo formunda spor ayakkabı bile yer alıyor. Koleksiyon tüm dünyada sınırlı sayıda Şubat ayında satışa sunulacak.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler