MODA

The Ten projesi bitiyor mu?

Yakın zaman başarılarından biri olarak gösterilen Nike x Off-White “The Ten” işbirliğinde sona mı gelindi?
Reading time 1 minutes

2017’nin sonlarına yaklaşırken modanın dahi çocuğu Virgil Abloh’un kurucusu olduğu Off-White markasıyla işbirliğine giden Nike, bir seri ayakkabı tasarlatarak, hiç olmadığı kadar kendini duyurmuş, Off-White’ın ulaşılabilirliğine de katkıda bulunmuştu. The Ten adındaki proje kapsamında Virgil Abloh, Nike’ın ikonik 10 ayakkabısını baştan, kendi dilinde tasarlayarak, imza niteliğindeki “alıntı” ya da “tanımlama” olarak tabir edeceğimiz terimin yaygınlaşmasını sağlamıştı. 2018 yılında da bu modellere yeni renkler ekleyerek birlikteliğin giderek büyüdüğü sinyallerini vermiş olsa da işin aslı hiç de öyle olmadı.

/

Yukarıda görmüş olduğunuz hikayede “son “10”” ibaresi bir çoğumuza göre hileli gelse dahi, Virgil Abloh, daha önceki söylemlerinde bunu belirtmişti. Off-White’ın uzun süreli işbirliklerine çok sıcak bakmadığını, yeni bir şeyler katmayacağına inandığını söylemişti.

The Ten projesi sonlanmış olsa da yeni projeler gelmeye devam edecektir. Virgil Abloh’un amacı da belki budur. Kim bilir? Takipte kalın!

Tags

nike
virgil-abloh
off-white

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler