MODA

Ugly Sneaker’da yeni sezon

Moda dünyasının kurallarını baştan yazan, Ugly Sneaker trendinin başlamasına sebep olan Balenciaga Triple S’i biliyorsunuzdur?
Reading time 2 minutes

Balenciaga tarihinde, şirkete en büyük maddi kazanımı sağlayan, ilk kez markanın popüleritesindeki ivmeyi hızla yükselten parçanın bir spor ayakkabı olacağını kimse tahmin edemezdi. Arzu nesnelerimizin çoğu Balenciaga’dan olmasına rağmen, markanın 2017 Sonbahar-Kış defilesinde ilk kez tanıtılan Triple S sneaker modeli hem çirkinliğiyle hem de bu antipatik görüntüye rağmen bizi çekmesiyle dikkatlerimize ve de hayatımıza girdi. 

Sneaker çağında yeni bir dönemi açan Triple S’i tasarlayan kişinin klasik olarak Balenciaga Kreatif Direktörü Demna Gvasalia olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Yanlış değil ancak ekip sadece Demna’dan oluşmuyor. Demna’nın sağ kollarından biri ve Triple S’in tasarımında büyük pay sahibi kişi David Tourniaire-Beauciel’den başkası değil. David, ayakkabı tasarımında 25 yıldır var olduğunu belirtiyor. Kendisinin vizyoner bakış açısı sadece Demna’ya destek olmakla yetinmeyip, Kreatif Direktörü olduğu Paris merkezli Clergerie markasını da besliyor.

David Tourniaire-Beauciel, Triple S kadar ünlü olacağını düşündüğümüz yeni sneaker modelini geçtiğimiz haftalarda lanse etti. Model Triple S kadar “Ugly” görünmeyebilir ancak taban kalınlığı onunla yarışır derecede yüksek. Bu Shoes 53045 adındaki modeli yakın zamanda yabancı Influencer’ların ayakta görmeye başlarız. Bu arada Shoes yazısını dijital fontta yazıp yatay olarak döndürdüğünüz zaman yine dijital fontta 53045 rakamını elde ediyorsunuz. Bu minik font oyunu ile modelin ve markanın adı oluşmuş.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler