MODA

Vetements’in maksimalist bakış açısı

Bu sezon neon renklerin hakimiyetinde geçecek diyoruz ancak farklı bir trend daha var bizi bekleyen; Çivi zımbalar.
Reading time 2 minutes

Punk kültüründen sıklıkla beslenen Demna Gvasalia kreatif direktörlüğündeki Vetements, bu yazın yükselen trendi neonları sıklıkla kullanarak, hem rus kültüründen öğeleri harmanladığı hem de popüler kültüre değindiği 2019 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu sundu. Defile esnasında karşımıza gelen parçaların maksimalist tavrını kimimiz çok sevdik kimimiz ise fazla bulduk ancak marka bu tutumun amacına hizmet ettiğini söyleyerek “kötü konuşulmak, hiç konuşulmamaktan iyidir” sözünü haklı çıkardı. 

Son yıllarda Reebok ile girilen işbirliği bu sezonda devam ediyordu. Önizlemesini gördüğümüz sneaker modellerinden birisi bizi oldukça şaşırtmıştı. Çivi zımbalarla bezenmiş Vetements x Reebok Spike Runner 400 modeli bir kaç modelin ayağındayken akıllarda tek bir soru yankılanıyordu; “bu sneaker’lar ayaklarımıza batmaz mı?”. Marka güvenli alanın dışına çıkmamız gerektiğini sıklıkla vurgularken bunu elle tutulur bir modelle sergiledi. Ve büyük alkış topladı.

/

Vetements 2019 İlkbahar-Yaz defilesinin bir diğer göze batan parçası ise bu yaz her yerde görmeye hazırlandığımız sporcu gözlükleri. Neon renklerde bin bir çeşitte sergilenen sporcu gözlükleri oldukça ergonomik duruşu ve tekrar değindiğimiz maksimalist duruşu ile tüm gözler size çevrilecek. Marka bu sporcu gözlüklerini bir adım öteye götürerek yukarıda bahsettiğimiz Çivi zımbaları ceketlerde, tişörtlerde ve hatta çantalarda görmeye alışkınken gözlüklere yerleşmiş olması oldukça sorgulayıcı tavır sergilemenize sebep verebilir ancak unutmayın göz önünde olmayı, bahsedilmeyi istiyoruz. Vetements’in Reebok’tan sonraki işbirliğine girdiği marka ise Oakley. 90’ların ihtişamlı parti gecelerinden ilham alınan gözlükler iki seçenekle geliyor.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler