MODA

Virgil Abloh’un yeni parçası sızdı

Virgil Abloh’un Louis Vuitton erkek departmanının artistik direktörü koltuğuna oturduktan sonra hayata geçirdiği projeler ve yarattığı şaheserlere bir yenisi geliyor.
Reading time 2 minutes

Louis Vuitton gibi bir markanın köklerine bağlılığını koruması ve gençleşen çehresini her geçen gün gerçekleştirdiği değişimi izlemek oldukça zevkli. Markanın DNA’larına bağlı kalması ise ayrı bir hoşnutluk sebebi. İmza detaylara sahip marka bünyesine Virgil Abloh gibi bir dehanın dahil olması ise marka cephesinden gelecek tüm haberleri merakla ve heyecanla karşılamamızı sağlıyor. 

Virgil Abloh’un Fransız moda evi için yeni bir bot tasarladı. Ancak henüz lanse edilmeden ya da sunuma çıkmadan bot modeli bir Instagram hesabının post paylaşımında karşımıza geldi.

Geçtiğimiz sezon Balenciaga gibi trend belirleyici bir markanın doğa yürüyüş ayakkabılarından aldığı ilhamla yarattığı Track sneaker modeli, yeni bir trendin de başlamasına vesile oldu. Doğa yürüyüşü ayakkabılarının hem sneaker hem de bot versiyonlarında gördüğümüz kalın tabanları, tırtıklı detayları, dayanıklı yapılarıyla ve rahat kullanımlarıyla bu trendin yayılmasına olanak sağladı. İşte Louis Vuitton’ın sızdırılan yeni botu bu trendin en uygun örneği olma özelliği taşıyor.

Model tabanındaki, topundaki ve dilindeki LV logosu, neon renklerin hassasiyetle konumlanması oldukça çekici görünmesine rağmen, kullanıcılar markayı, sızdırılan botun Nike ACG sneaker modeline bir hayli benzemesi sebebiyle eleştiri yağmuruna tuttu. Siz ne düşünüyorsunuz?

Tags

louis-vuitton
virgil-abloh

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler