MODA

Yeni nesil markalarda sıra Muun’da

Gelecek vaat eden markalar hızla yükselişte... Muun’a bir göz atmaya ne dersiniz!
Reading time 1 minutes

Tam 7 yıl önce 12 parçalık kapsül koleksiyon tasarımından bugünlere gelen bir başarı hikayesinden bahsetmek istiyoruz. Sosyal medyanın sevilen isimlerinden Billur Saatçi’nin 2018 yılında kurulan kadın giyim markası Muun, çevre bilincinin geliştirilmesine katkı sağlayan, etrafında olan bitenden haberdar, soru sormayı seven ve sorgulayan, doğallığı hayat felsefesi olarak benimseyen kadınlara hitap ediyor. 

İlk sezonuna 2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonuyla başlayan Muun, doğanın döngüsünü değiştirmeden, çevrenin dengesini bozmadan yenilebilir ağaç kaynaklarından üretilen Tencel kumaşları ile tasarlanan elbiseleriyle dikkatleri üzerine çekti. Klasik ve rahat kesimler, farklı desenlerin yoğunluğunda çabasız şıklığın adresi konumuna hızlı bir şekilde gelen marka, 2019 ilkbahar-Yaz koleksiyonunda tiril tiril koton elbiseler, pantolon, tulum ve bluzlar dikkat çekerken, yaz akşamları için uçuşan mini ve midi elbiselere yer veriyor.

Ayrıca Muun dijital baskı tasarımcısı Duygu Şahin’in yarattığı desenlerden oluşan yaz pareoları ile de ilk marka işbirliği adımını atmış oldu.

/

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler