MODA

Yüksek irtifadan 

Son dönem moda kariyerindeki yüksek irtifalı uçuş seyriyle Londra-İstanbul hattında mekik dokuyan Dilara Fındıkoğlu’ndan salgınla mücadeleye yardım hamlesi. 
Reading time 2 minutes

2020, birçoğumuz için alışılmış anormallerin getirdiği yeni normallerle, hafızalarımızda uzun bir süre şekilsiz etkiler bırakacağı bir yıl olacağa benziyor. Ancak bu yeni normaller arasında bir istisna var ki, feminen kıvrımları olduğu gibi saran, genç bir zihni 70'ler kuşağına iten, kışkırtıcı sunum kabiliyetini kolaylıkla sergileyebilen Dilara Fındıkoğlu.Kendisi bu yılın birkaç taze saplantısından biri. 

Bella Hadid’in giydiği takımın ve üzerine sarılı incili kemerden, Rihanna’nın kapak çekimine eğilen, Madonna’yı bir şövalye kılıp, Björk’e pembenin giyilebilir avant-garde formlarını sunan Dilara Fındıkoğlu, ülke sınırlarımız içinden, sınırları olmayan küresel bir ferman yazıyor. Londra Moda Haftası kapsamında tanıtılan 2020-21 Sonbahar-Kış koleksiyonu, genç bir zihnin kökenlerinden yola çıkarak iklim değişikliği, evlilik eşitliği, kadın hakları, cinsiyet kırılmalarını cesurca sergileyebileceği bir gösteriydi adeta.

Gelecek sezon için Dilara Fındıkoğlu koleksiyonundan birkaç seçki Instagram hesabında tanıtılırken örnek bir davranış tasarımcının cephesinden geldi. COVID-19 pandemisi süresince, salgınla finansal olarak mücadele etmek zorunda kalan sanatçılar için “Sanatçılar ve Serbest Çalışan Zorluk Fonu”na koleksiyonundan belli bir yüzdelik ayıracağını duyurdu. Moda dünyasında ve ötesinde 6 milyon insan işini kaybetmiş bulunmaktayken Dilara Fındıkoğlu, “Gelişen bir marka olarak, diğer genç sanatçılara ve serbest çalışanlara yardım etmek bizim görevimizdir.” diyerek oldukça ilham verici bir tutum sergilemekte. 

/

Tags

moda
london
dilara-findikoglu

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler