MÜCEVHER

Cartier Women's Initiative 2021'in finalistleri

Cartier Women’s Initiative 2021’in 24 finalistini açıklayan Cartier, iş dünyasında etki yaratan ve etkin rol oynayan kadın girişimcilere olan desteğini bir kez daha kanıtlamış oldu.
Reading time 2 minutes

2006 yılından bu yana, kadınların gerçek potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmanın yanı sıra, başarılarına ışık tutarak işlerini büyütmeleri ve liderlik vasıflarını geliştirmeleri için gerekli finansal ve sosyal desteği sunan Cartier Women’s Initiative’in 2021 finalistleri açıklandı. Bu yıl ilk kez çağrısı yapılan 'Bilim & Teknoloji Lideri’ kategorisinde yer alan 3 finalist arasında Türkiye’den de Prof. Dr. Rana Sanyal'ın aday olarak açıklanması sevindirici bir haber oldu. 

Cartier Women’s Initiative kurulduğu günden bu yana, 59 farklı ülkeden gelecek vaat eden 260'tan fazla kadın girişimciye destek amacıyla 4 milyon dolardan fazla destek sundu. Cartier Women’s Initiative’in etki ve anlamını arttırmak amacıyla bu yıl programa ilk defa 'Bilim & Teknoloji Lideri’ alanı da eklendi. Mevcut 7 bölgesel alana ek olarak bilimsel ve teknolojik inovasyonların ön safında etki yaratan üç kadın girişimci daha Cartier Women’s Initiative tarafından tanınacak. Her ülkeden ve her sektörden kadın girişimcilere açık olan bu alan, benzersiz, koruma altında ya da yaygınlaştırılması zor teknolojik ya da bilimsel ilerlemelere dayalı ezber bozan çözümleri öne çıkartacak.

Her kategoride toplam 8 kazanana 100.000 Dolar sunulacak. Her kategoride ikinci ve üçüncülere ise 30.000 Dolar sunulacak. Sekiz kazanan ve 16 finalist, kişiye özel birebir eğitim, toplu atölye çalışmaları, medya görünürlüğü ve uluslararası profesyonel iletişim ağı fırsatları konularında destek alacak ve INSEAD yönetici eğitim programına katılma fırsatına sahip olacak. Program hakkında detaylı bilgi ve adayların videoları için www.cartierwomensinitiative.comadresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Tags

cartier
maison-de-cartier

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler