POPÜLER KÜLTÜR

90’ların popüler telefonu döndü

Motorola’nın 1990 sonlarına damga vurmuş telefonu Razr’ı hatırlayanlar buraya!
Reading time 2 minutes

90’lı yılların sonunda çeşitlenen ve hızlı ilerleyen telefon teknolojileri binlerce modelle karşılaşmamızı sağladı. Günümüz akıllı telefonlarının tek tip olduğunu düşünecek olursak o dönemin cihazları farklı boy ve modellerde karşımıza çıkıyordu. Bugün hemen hemen herkesin cebindeki telefonun aynı tasarım çizgisini takip ettirdiğini, kullanım bakımından ise benzerlik taşıdığını söyleyebiliriz. Ancak o dönemlerde cihazlar oldukça iddialı ve farklıydı. İşte farklılığı ile karşımıza gelen bir model ise ikonik olarak anılıyordu; Motorola Razr. 

Motorola’nın istiridye tasarımına sahip telefonlarının en gelişmişi ve en incesi olarak lanse edilen Razr, şık duruşun yanı sıra üstün donanım özellikleriyle de konuşuluyordu. Günümüzdeki teknoloji,k özellikler ile kıyaslanamayacak olan bu cihaz herkes için arzu nesnesi konumundaydı.

Motorola teknoloji tarihinde inişli çıkışlı bir çizgiye sahip olsa da çıkardığı bazı modellerle bir şekilde kendisinden söz ettirmeyi başardı. Şimdi ise günümüz teknoloji trendlerini yakından takip eden, esnek OLED gibi büyük bir teknolojiyi üzerinde barındıran, 2019 model Razr’ı dün itibariyle lanse etti. Genel anlamda tasarım çizgisi eski modele oldukça benzeyen Motorola Razr, bu sefer içe katlanan, 6.6 inç boyutunda, 21:9 oranına sahip, 2142 x 876 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Ayrıca dışında önceki modele paralel olarak 2.7 inç boyutunda, GOLED yapısında, 600 x 800 piksel çözünürlüğünde ikinci bir ekran da yer alıyor.

Cihazda ek SD kart slotu yok. Bu yüzden 128 GB’lık hafızasını kullanmak durumunda kalacaksınız. 6 GB Ram ise günümüz telefonlarında standart haline geldi. Motorola Razr'ın arka kamerası 16 megapiksel çözünürlüğünde iken ekranın üzerinde bulunan ikincil kamera ise 5 megapiksel çözünürlük sunuyor. Ülkemize şu anda gelme ihtimali düşük olan telefonun bir Sim kart girişi de bulunmuyor. Yerleşik eSim çipine sahip cihazın menteşeleri de gizlenmiş. Unutmadan eSim desteği ülkemizde henüz aktif değil. Ocak ayında satışa sunulacak cihaz 1.499$’lık etiket fiyatına sahip olacak.

/

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler