POPÜLER KÜLTÜR

Comic-Con 2019’dan enstantaneler

Bütün dünyanın gözlerini çevirdiği, çizgi roman severlerin bir araya geldiği ve fantastik dünyanın sırlarının ortaya çıktığı Comic-Con 2019 geçtiğimiz Pazartesi akşamı sona erdi.
Reading time 5 minutes

1970’de San Diego’da ve New York’ta gerçekleşen bir çizgi-roman festivaliydi Comic-Con. San Diego ayağı ise en meşhur olanı. Şimdi ise tüm dünyanın yakından takip ettiği popüler oyunların, filmlerin, dizilerin fragmanlarının yada yayın tarihlerinin açıklandığı büyük bir etkinlik halini aldı. Etkinlik popülaritesi hakkında söyleyeceğim şu rakamlar size işin ciddiyeti hakkında fikir versin; 1970 yılındaki ilk fuara 300 kişi gelmişken 2007 125.000’e, 2010 yılında ise 400.000 ziyaretçiye ulaştı. Bu yıl 80 ülkeden 500.000’e yakın katılımcı, 30 ülkeden medya temsilcilerinin yer aldığı Comic-Con 2019’da dört gözle beklediğimiz birbirinden heyecan verici haberler kapımızı çaldı. Bizde sizler için 50. Comic-Con etkinliğinde öne çıkmış fragmanları derledik.

 

It: Chapter 2

James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Hader, Isaiah Mustafa, Jay Ryan, James Ransone, Andy Bean gibi güçlü bir kadroyla dönen Stephen King klasiği IT, ilgi çeken konusuyla da dikkat çekiyor. Serinin ikinci ve son bölümünün fragmanı Comic-Con 2019’un en heyecan uyandıran fragmanlarındandı.


 

Top Gun: Maverick

1986 yılında yayınlanan ve döneme damgasını vuran Top Gun filminin devamı niteliğindeki filmin tabiki de başrolünde yine Tom Cruise yer alıyor.


 

Teminator: Dark Fate

Teminator serisinin hayal kırıklığına uğratan son filmi Judgement Day’den sonrasını konu alan Dark Fate, 1 Kasım’da sinemalarda olacak. Filmin heyecanlandıran noktası ise Sarah Connor karakterini canlandıran Linda Hamilton’ın hikayeye geri dönmesi.


 

Cats

Broadway’in en çok seyirci çeken ve gişe hasılatı rekoru kıran müzikali Cats’in bir kaç yıldır filminin çıkacağı dedikoduları dolaşıyordu. Beklenen haber gerçek oldu.


 

His Dark Materials

Philip Pullman’ın çok satan fantastik serisinden uyarlanan His Dark Materials, ilk sezonu yayınlanmadan ikinci sezon onayını aldı bile. Paralel evrenlere geçiş yapabilen iki çocuğun sıra dışı maceralarını işliyor.


 

Creepshow

1980’de yayınlanmış aynı isimli film serisinin yeniden çekimi olan Creepshow, 12 korku antoloji hikayesi içeriyor.


 

Ricky and Morty – 4. sezon

Yetişkin animasyon dizisi olan Rick and Morty’nin 4. sezon fragmanı sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasına girdi bile.


 

The Withcer

Bu yılın sonlarına doğru yayınlanacak Netflix yapımı The Witcher’a dair bilinenler az iken Comic-Con, dizi hakkındaki bir çok detaya sahip olmamız için güzel bir fırsat oldu.


 

The Walking Dead – 10. sezon

Sevilen dizinin 10. sezonuyla aldığı eleştirileri nötralize etmeye çalıştığını biliyoruz. Hal böyle olunca senaryo ekibine çok iş düşmüştü. Belli ki sıkı çalışılmış.


 

The Walking Dead

The Walking Dead’in gelecek filmi Rick’in serüvenine odaklanacak.


 

Snowpiercer

Yönetmen Bong Joon-Ho’nun 2013 yılında yönettiği, Chris Evans’ın başrolünde yer aldığı aynı isimli filmin yeni çevrimi oldukça iddialı bir kadroya sahip. Hikaye ilk filmle paralel konuya sahip.


 

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler